Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z oponami - felgi.


wenhall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam swoją megankę od 2 lat( Renault Megane 2 1.6 16V, hatchback 83kW z 2004r.)

Szukałem na forach informacji o moim problemie ale nic nie znalazłem co by zadowoliło więc dlatego zapytam tutaj:

Mam pewien problem, bo najprawdopodobniej muszę wymienić ogumienie na letnie w zbliżającym się sezonie.

Aktualnie mam alufelgi 6,5x17 na oponach 225/45/17R, ogólnie fajnie to wygląda ale zawieszenie dostaje i na dodatek komfort jazdy wydaje mi się trochę nie odpowiedni.

Pytanie brzmi, czy naciągnę na moją felgę -opony 195/65/15R bo chyba będą najbardziej komfortowe, ale wątpię czy opona ta(195/65/15) wejdzie na tą felgę(6,5 x 17)

Więc widzę 2 rozwiązania - na moje dotychczas założone felgi(6,5 x 17) zakładam nowe opony np. (205/55/17R) Gdzie kosztują fortunę

Albo dokupuje felgi 15 i nakładam opony 195/65/15R ale wtedy nie wiem jak dobrać felgi do tych opon.

Proszę o pomoc i mam nadzieje że mnie zrozumiecie,

Pozdrawiam.

post-87804-0-31107200-1452186167_thumb.png

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jaki jest rozmiar felgi, taki musi być rozmiar opony :)

Na felgi 15" zakłada się opony 15", na felgi 17" muszą być założone opony 17".

W Megane II stosowane były następujące opony:

-felgi 15": 195/65 R15

-felgi 16": 205/55 R16

-felgi 17": 205/50 R17 lub 225/45 R17.

Ja u siebie miałem większość rozmiarów z wyjątkiem 205/50 R17.

Po wymianie 225/45 R17 na 205/55 R16 auto zaczęło mniej palić i stało się jakby żwawsze.

Podejrzewam, że było to spowodowane obniżeniem oporów toczenia.

Opon 195/65 R15 używam jako zimówek i jest to chyba najbardziej komfortowy rozmiar opon w tym aucie.

Na 205/55 R16 mam rażenie, że auto prowadzi się ciut lepiej w zakrętach niż na R15.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz coś sam poszukać, w Megane II nie było aluminiowych felg 15", minimum były 16".

Felgi powinny mieć rozstaw śrub 4x100, ET45-49, otwór centrujący 60,1 i szerokość 6,5".

Jeżeli koniecznie 15", to można by spróbować przypasować felgi od Laguny I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem wszystkie za i przeciw, i chyba zdecydowałem się na stalowe 15 z oponami 195/65/15R.

Jako specjaliści proszę o pomoc, co do opon to myślę że wybiorę "Goodyear Efficientgrip Performance 195/65R15 91 H"

Problem mam tylko z dobraniem felg stalowych, może ktoś mi podpowiedzieć tak abym nie kupił złych,

i pasowały z tymi oponami na 100% nie ocierając o nic. (Może wyślę ktoś jakiś link z ofertą)

 

I proszę jeszcze czy to dobry pomysł.

 

Dodano: 08 sty 2016 - 08:51

Jeszcze jedna myśl mnie męczy, czy do mojej Reni wejdą felgi 6x15 - 4x100 - 40ET tak aby nic nie ocierało ?

 

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp?item=Wheel-Tire%20size%20comparer&sw1=195&ar1=65&bd1=15&rw1=6.5&et1=45&text1=Sample%201:%20Hummer%20H2%20wheel&sw2=195&ar2=65&bd2=15&rw2=6.0&et2=40&text2=Sample%202:%20Honda%20Civic%20wheel

 

Dodano: 08 sty 2016 - 10:12

http://allegro.pl/felgi-15-4x100-renault-clio-laguna-megane-wind-i5308028015.html

 

Te alufelgi będą pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stalowe, to kup sobie oryginalne od Megane II, sporo jest ich na Allegro.

Te felgi aluminiowe z aukcji raczej bym sobie darował, bo to na 99% chińczyki.

Jeszcze jedna myśl mnie męczy, czy do mojej Reni wejdą felgi 6x15 - 4x100 - 40ET tak aby nic nie ocierało ?

Węższa felga zniweluje zmianę ET, więc powinna dobrze pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem ten samochód były założone 17" więc się pytam czy na pewno wejdą 15".

Czy ktoś jeździ na 15", jeżeli tak to proszę pochwalić się wrażeniami i czy warto. (Chodzi mi o komfort jazdy)

I jeżeli może mi ktoś doradzić gdzie kupie takie alufelgi.

Znalazłem alusie 15" firmy "alutec" 4x100 otwór centrujący 60,1 Et - 45 i szerokość felgi 6.0, wejdą na pewno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wątpię, żebyś to zmieścił. Jeżeli alu to bierz 16, jeżeli stalowa to też trzeba być czujnym. Ostatnio klient przyjechał do mnie właśnie meganką i kupił felgi z et43 6x15 tylko, że z dacii i ku mojemu zdziwieniu mimo dobrym wymiarom nie pasowało samo przetłoczenie. Nie sugerowałbym się więc samymi wymiarami, ale i trzeba dobrać z konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skorzystam z okazji. Mam teraz megankę 2 grandtour 1.6 16v w wersji sportway. Na aucie obecnie zalożone są 15"stalówki na zimowych oponach.Zastanawiam się czy można założyć do tej meganki,oryginalne alufelfgi 15" z meganki 1 ph2- bo takimi dysponuje,lecz z powodu braku garażu nie mam jak ich przymierzyć,a nie wiem czy sprzedać je za starą meganką czy zostawić dla nowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zdecydowałem i zakupiłem najbardziej rozsądniejszy wybór moim zdaniem.

Padło na stalowe felgi 15cali.

A teraz mam problem bo będę musiał wymienić śruby mocujące ?

 

Czy ktoś poda mi dokładne parametry do tych felg ? Wiem jedynie że muszą być 12x1.5 (A jaka długość gwintu? I jaki rozmiar klucz 17 czy 19 czy bez znaczenia ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!