Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia? Sprzęgło? Pewien problem


Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, wszyscy są w szoku, że tyle wytrzymało, 283 tys bez wymiany. Dlatego w pierwszej chwili, jak je zobaczyłem, myślałem, że problem z rwaniem i szarpaniem (mój drugi temat) mógł być przez sprzegło, ale nie.

 

10/20 km/h dla "jedynki" to dużo

Przy 10km/h na dwójce auto mi gaśnie, właściwie przy każdym większym progu, albo bardzo dziurawej polnej drodze, czy ciasnym nawrocie muszę jechać na jedynce. Ale to ma związek z czymś zupełnie innym, zerknij na mój temat o szarpaniu ;) Przynajmniej tak podejrzewam.

Edytowane przez Khlorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

Na jedynce spokojnie można jechać 10-20 km/h. Tyle tylko, że w moich autach, jeżdżę co najmniej 3 rożnymi, nie da się zredukować przy tej prędkości z II na I. Tzn. da się, ale w wielkim zgrzytem i praktycznie zgaszeniem silnika, a lewarek trzeba praktycznie na siłę wbić, żeby weszła "jedynka". Ani to dobre ani zalecane dla skrzyni biegów i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam pytanie czy skrzynia od 1.4 Megan 2000r podejdzie do 1.6 8v 1996r z góry dzięki JB1919

 

Dodano: 15 maj 2016 - 16:25

 

Pewnie że wejdzie, tylko linki niema gdzie podłączyć

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drogo. 600zł za robociznę przy wymianie sprzęgła, znajdziesz i za 300 u takiego co się nudzi. Druga sprawa, poszedł docisk, a nie sprzęgło. Fakt jak już tam rozbierał to lepiej wymienić wszystko na nowe, żeby 2x nie płacić za robociznę i oczywiście najlepiej by było wymienić cała skrzynie ze sprzęgłem, dla mechanika wygodniej, dla ciebie drożej, ale pewność że przez dłuższy czas będziesz miał spokój.

 

Nie dziwię się że tak drogo, bo cię holował i żeruje na tobie, bo autem do drugiego mechanika nie pojedziesz. Ciśnie mi się tylko jedno słowo, którego tu nie napisze, które zaczyna się na Ch :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!