Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia? Sprzęgło? Pewien problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem wracałem dzisiaj z pracy, miałem ok 120 km/h, dojeżdżam do skrzyżowania, czerwone światło, hamuje spokojnie, dojeżdżam do skrzyżowania, noga na sprzęgle i zmieniłem bieg na jedynkę (miałem może z 10/20 km/h). Nagle poczułem jakiś dziwny opór na lewarku, usłyszałem trzask i auto zachowało się jakby zgasło, tj nawiewy przestały wiać, radio przestało grać, silnik spadł momentalnie na prawie 0 obrotów. Po chwili się unormowało, radio gra, nawiewy chodzą, silnik ma obroty jak na luzie. Zmienia się światło, próbuję ruszyć, a auto nie jedzie, mimo, że silnik pracuje normalnie, jest reakcja na gaz, normalne obroty. Potem próbowałem ruszyć z dwójki - to samo. Drążek chodzi normalnie, mogę "wrzucić" każdy bieg, ale na biegu, auto się zachowuję jak na luzie.

 

I pytanie co to może być, z holowałem już je do mechanika, ale raz zżera mnie ciekawość, a dwa chciałbym się jakoś przygotować finansowo, czy wyjdzie to skrzynia, bo wtedy liczę 1000 - 1500 zł robocizna, albo sprzęgło, gdzie liczę 500 zł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że bardzo drogo.

Kompletne sprzęgło LUKa, Valeo, lub oryginał Renault do tego auta kosztuje 250 zł.

Wymiana w tym aucie nie powinna kosztować więcej jak 350 zł, max 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, uratowałeś mi chyba tyłek. Zadzwonię do mechanika od znajomego, do którego mnie sholowali, a przejdę się jutro do swojego mechanika, auto stare komplet sprzegła do mojego silnika k7m to 199 zł na sprzgła24 firmy STATIM czy jakoś tak. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest, za auto dałem 2400 zł, a 50 zł to dla mnie tydzień jazdy do pracy, a naprawa zeżarła prawie całą moją wypłatę. Tak czy tak mam sprzęgło z Kamoki, za 210 zł, za cenę 700 zł za wszystko, mechanik sprawdził mi jeszcze czemu auto traci moc i kilka innych rzeczy. No ale sprzęgło działa teraz płynnie, lepiej czuję auto itd, no jak to nowe pewnie. :)Do tego nowy olej w skrzyni. Sprzęgło LUKa kosztowało ponad 300 zł, więc by mnie naprawa wyszła z ~850 zł. To jest 150 zł oszczędności.

Edytowane przez Khlorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

 

Hmm to auto wpakowało mnie w długi na blisko 2000 zł więc muszę oszczędzać. Ale ogólnie to najlepiej jechać do mechanika, żeby doprowadził to do porządku?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem bieg na jedynke (miałem może z 10/20 km/h)

Ciekawe, u mnie nie ma opcji wbicia jedynki jak się auto toczy, a 10/20 km/h dla "jedynki" to dużo

Obstawiam zerwany sprzęg półosi z układem różnicowym. Trudno mi powiedzieć czy na lewej, czy prawej.

Trza przód auta podnieść i zobaczyć, nie ma innej opcji.

Kolega Paweł podał Ci linki, poczytaj i porównaj objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło się skończyło, co widać na zdjęciu. Tylko, że teraz PO wymianie sprzęgła przy wrzucaniu jakiegokolwiek biegu są trzaski i zgrzyty, czasami mocne szarpnięcie i wręcz huk, luźna linka sprzęgła itd. I nie wiem czy mechanik zwalił robote, czy wina części.

post-87245-0-71899100-1453238583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!