Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje


athlon64x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Odkopię i podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego. Chciałbym spytać o tą poduszkę przy zbiorniku. U mnie też występują leciutkie drgania na biegu jałowym. W jaki sposób ocenić bez wymontowania tej poduszki w jakim jest stanie? Wizualnie wygląda bardzo dobrze, guma nie jest sparciała, ALE mogę bujać silnikiem jednym palcem, bardzo luźno chodzi, czy to normalne? Nic nie stuka jak bujnę silnikiem mocniej, po prostu chodzi lekko.

Dolna poduszka wymieniona.

I jeszcze pytanie odnośnie skrzyni biegów, bo mam problem czasami z wrzuceniem 1 i R. Kiedy występuje akurat problem z biegiem, to wrzucając jak bujnę całym autem, to bieg wchodzi. Czy możliwe, że akurat ta górna poduszka jest winowajcą problemu z biegami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Mam podobny problem co kolega cin0.

"mogę bujać silnikiem jednym palcem, bardzo luźno chodzi, czy to normalne? Nic nie stuka jak bujnę silnikiem mocniej, po prostu chodzi lekko".Czy ktos u kogo nie wystepują lekkie drgania bylby tak uprzejmy I sprawdzil u siebie jak wyglada sprawa z tym bujaniem chodzi o silnik 1.6 16V.Dzięki wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że nie tylko mnie denerwują wibracje na jałowym. U mnie jest to odczuwalne na podłokietniku, kierownica i lewarek zmiany biegów wolne od wibracji. Świece nowe, cewki podmienione na nowe i dalej problem występuje. Mechanik zdiagnozował że to poduszka górna silnika, zakupiona i wymieniona ,problem pozostał. Wibracje na podłokietniku na początku ustąpiły ale zaczęło przenosić je na budę do tego stopnia że bujało fotelem. Może poduszka zbyt sztywna w stosunku do tej przy skrzyni biegów ?Tego już się nie dowiedziałem bo mechanik rozłożył ręce. Ja uważam że winne są zbyt niskie obroty silnika, ale to moja teoria i wciąż drążę temat żeby to zlikwidować.

Sprawdzałem u siebie czy mogę poruszać silnikiem tak jak pisaliście wyżej palcem ,ale silnik siedzi sztywno i ciężko to u mnie zrobić. Zapomniałem dodać że clip nie pokazuje żadnych błędów, żadna kontrolka się nie pali, zero komunikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Czyli na 99% poducha do zrobienia u mnie :o.Ale to po MoR 2013 :o.

Acha a może u ciebie KZFR pada bo czytałem że może dawać podobne objawy.Może spróbuj wymienić bądź dolać oleju bo KZFR bardzo ale to bardzo lubi kąpać się w oleju :o.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zawsze mam pod max, koło odzywało się może ze dwa razy zaraz po zakupie. Jak zmieniłem olej to już nigdy go nie słyszałem. Nie miałem też nigdy problemu podczas odpalania. To zaczęło dziać się zaraz po ostatniej zmianie oleju, olej jak zawsze Elf. Zmieniany nawet za często bo ok po 6 tys. Szukałem po forach ale na koło dające takie objawy nigdzie nie natrafiłem. Jak będę teraz w kraju to zmienię i zobaczę czy to coś pomogło. Muszę tylko poszukać odpowiedniego bo podobno jest jakiś "szczęśliwy" numer tego koła które jest bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury... Słucha dzisiaj ( w sumie wczoraj ) byłem na serwisie bo byłem umówiony dwa tygodnie temu na naprawę zawieszenia oleju tarcz itp. ogółem dość kosztowna naprawa.Chciałem wymienić cewki ale miła pani zapytała się co się dzieje to powiedziałem że troszkę szarpie wibruje itp. więc poprosiła mechaników żeby sprawdzili co się dzieje.Po ok 4 godz, samochód był do odebrania i co się okazało.Cewki dobre a wibracje szarpanie itp. była spowodowane dolną poduszką silnika tak przynajmniej mi powiedziała miła pani.Wziąłem kartę i z niedowieżaniem wsiadłem do auta i odpaliłem i SZOK.Autem nie telepie przy odpalaniu ale se myślę że zimno na placu do dlatego.Następnego SZOKU doznałem kiedy wyjechałem na drogę i rozkulałem autko.Nic nie szarpie ani nie wibruje (no może lekko ale nie wiem czy to nie jest wina opon , ale różnica niesamowita).Tak więc może wymień tę poduszkę.Ja po MoR 2013 wymienię jeszcze te górną bo już pomału się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, to trochę mnie pocieszyłeś. Zmienię jak tylko zawitam do kraju. Może dostałeś listę napraw w aucie i widnieje tam numer ori tej poduszki ?Byłbym niezmiernie wdzięczny za info na ten temat. Powiedz mi proszę ile ta poduszka kosztuje w serwisie ?

Górną zmienię bez problemu, ciekaw jestem czy z dolną są większe komplikacje.

Ale wielkie dzięki za jakieś światełko w tunelu bo na tą chwilę chodzi za mną pozbycie się scenica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!