Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II 1.5 dCI - kilka pytań


CzarekTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem tu nowy więc po pierwsze chciałem się przywitać, cześć!

Na co dzień jeżdżę służbowyn Superbem II FL 2015, obecnie szukam samochodu

dla żony na dojazdy do pracy.

 

Nasz wspólny dobry znajomy zaoferował swoje Renault Megane II HB, 1,5 dCi, 85 koni.

Samochód pierwsze 5 lat seriwsowany w ASO we Francji, sprawdzone w serwisach po VIN.

Kupione w Niemczech przy przebiegu 185 000 km. Do tej pory brak wzmianek o wymianie wtrysków.

Znajomy zrobił Meganką bezproblemowo ponad 30 000 km zmieniając olej co rok, lub co 15 000 km.

Obecny przebieg to 220 000 km, do naprawy chłodnica klimatyzacji. Podnośnik szyb jest właśnie naprawiany.

 

Nastraszony opiniami o 1,5 dCi poczytałem tutejsze forum i widzę (tak jak się spodziewałem)

że większość zależy od traktowania silnika a wymiana bądź regeneracja to jeszcze nie koniec świata.

Cena jest dla mnie dosyć atrakcyjna i nawet perspektywa wymiana wtrysków za jakiś czas chyba mnie nie zniechęca.

 

Nie lubię słuchać lamentów mechaników którzy na starcie, nie oceniając egzemplarza krzyczą aby nie

pakować się w zakup 1,5 dCi a w ogóle we francuskie samochody.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat!

Poniżej dwa zdjęcia omawianego samochodu.

post-88379-0-70926600-1453819682_thumb.jpg

post-88379-0-53693400-1453819696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mam doświadczenia na tym forum i sam szukam megane, ale o silniku się wypowiedzieć mogę. Bo zakładam że w Kangoo z 2005 był ten sam silnik ? mam nadzieje że tak bo inaczej piszę na marne :)

 

Samochód od nowości w rodzinie był przez 10 lat i 245 tyś km. Wiec chyba sporo można powiedzieć. I zdecydowanie tak ! najważniejsze to czy samochód był dobrze traktowany, serwisowany na bierząco itp. W naszym kangoo ani turbina ani wtryski nie były robione. Olej zmieniany regularnie co 12-15 tyś km, filtry powietrza, paliwa i oleju zmieniane regularnie.

Jedyne bez czego się nie obyło to zatykający się zawór EGR, na początku byl wyjmowany i czyszczony, ale po jakimś czasie czyszczenie pomagało tylko na tydzień jazdy, zdecydowałem się jeździć z odłączonym (zamkniętym) EGR. Nie zauważyłem aby jeździło się gorzej, z rury nie dymiło, jedynie to mogło spalanie ucierpieć ale to i tak w niezauważalnych granicach, jezdziłem bez EGR 1 rok i trafił mi się prawie za darmo :)

 

Wracając do sedna, jeśli jest pewność jak samochód był traktowany to warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przebiegi żona pokonuje, bo nie wiem, czy 1,5 dCi będzie tu dobrym pomysłem.

 

Do pracy ma 60 km w dwie strony + jeszcze gdzieś czasem do sklepu. Jeździ tylko gdy mnie nie ma, co daje 5-7 tysięcy kilometrów rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od znajomego z pewną historią i dobra cena to tylko brać a nie się zastanawiać.

 

Uważam że 7000 PLN za ten samochod z rocznika 2005 i dość dobrze znaną historią (ostatnie dwa lata serwisowane w Euromaster, pełna dokumentacja) to chyba dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!