Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z układem chłodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z układem chłodzenia, wymieniłem termostat na nowy, zaczęła skakać temperatura i zaczęło wywalać płyn przez zbiorniczek płynu.

Wyjąłem termostat i jest normalnie. PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEĆ

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przedmuch do układu chłodzenie. Wyjęcie termostatu powoduje że gazy dostające się do układu mają otwartą drogę do zbiornika wyrównawczego i dlatego pozornie wszystko jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez termostatu można jeździć, silnik będzie niedogrzany i będzie więcej palił - więc nie jest to racjonalne. A z przedmuchem do układu nie radzę jeździć, bo w miejscu przedmuchu dochodzi do szybkiej erozji materiału otaczającego miejsce przedmuchu i intensywność przedmuchu rośnie oraz w związku z tym mogą rosnąć koszty remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to zapowietrzenie, ale gdyby to było jednorazowe zapowietrzenie, to ono ustąpiłoby po pierwszym otwarciu termostatu, z tekstu wynika, że tu jest permanentne (stałe) napowietrzanie. Może to być efektem nie tylko uszczelka pod głowicą, ale pęknięta głowica, blok silnika, tulei cylindrowej lub jakiegoś innego elementu będącego pod ciśnieniem który ma kontakt z układem chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda (w niuansach) układ chłodzenia w samochodach z silnikiem diesla, więc moje uwagi mogą nie pasować do sytuacji.

Ja u siebie sprawdzałem to na butelkę z wodą, ale u mnie temperatura w układzie chłodzenia jest utrzymywana poniżej 100 st.C więc mogłem przejść na układ chłodzenia otwarty.

Można też kupić i zastosować tester obecności CO2 w układzie chłodzenia - to jest w zasadzie to samo co test z butelką, z tą różnicą, że tu do wody dodany jest wskaźnik obecności CO2.

To co zaproponuję można zastosować w każdym układzie chłodzenia, w którym zbiornik wyrównawczy pracuje jako ciśnieniowy, jest tylko jeden warunek - korek na nim musi być sprawny. Na ten korek od góry należy nałożyć szczelnie kawałek jakiejś rury (tuleja) o wysokości 4-5 cm tak aby nalana do tej tulei woda nie wyciekała. Sprawdzenie czy są przedmuchy będzie polegało na tym, że przy rozgrzanym do normalnej temperatury pracującym silniku wlewamy do tulei wodę i jeżeli w tej wodzie pojawi się z zaworka ciśnieniowego ciągłe bąbelkowanie powietrza, to świadczy o przedmuchu.

Innym objawem przemawiającym za przedmuchem jest to, gdy przy zabudowanym sprawnym termostacie, przy każdym odpaleniu zimnego silnika poziom płynu w zbiorniku jedzie do góry i dochodzi do wyrzucenia płynu przez korek.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam pytanie tak jak wczesniej opisalem to na wyjetym termostacie tez wyrzuca plyn co moze byc przyczyna ze tak sie dzieje

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!