Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Martwe pole to pomarańczowa kropka na lusterku, włącza się jak samochód jest obok na pasie zaraz za Tobą i jest to bez dźwięku, natomiast asystent pasa ruchu to dźwięk powyżej 70km/h przy najechaniu na linię

swirek mam i jedno i drugie. Każdy z systemów emituje różne dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoterroryści niedługo wprowadzą filtr cząstek stałych dla benzyny GPF(Gasoline Particular Filter). Od 2018 roku wszystkie nowe samochody powinny go mieć w tym oczywiście nowe Meganki. To jest jakiś idiotyzm, tak jak z systemem Start/Stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co demonizować. Pojeździsz z S/S to zobaczysz czy to takie straszne. Podobnie jest z filtrami, na początku jakie to będzie straszne i w ogóle a teraz okazuje się, że można z nimi jeździć i jakaś wielka tragedia się nie dzieje. Ostatecznie samochody są po to żeby nimi jeździć a nie po to żeby je mieć i z nich nie korzystać. Przy małych przebiegach czasem taniej wyjdzie taxi lub komunikacja publiczna niż kupowanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna mnie rzecz rozśmieszyła. Pytam gościa w salonie jak mam rozpoznać wizualnie czy to jest silnik TCe 100 czy TCe 130. Gość, że nie da się. Rzeczywiście tak jest? W Intens może być silnik TCe100 i 130. Pewnie jedyny sposób to albo CLIP albo po VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO VINie jak najbardziej. Obawiam się że wizualnie po silniku nic nie da się rozróżnić. Łatwo będzie poznać po tarczach hamulcowych przednich. TCe 100 ma tarcze o rozmiarze 269 mm, natomiast TCe 130 ma większe o rozmiarze 280 mm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swirek mam i jedno i drugie. Każdy z systemów emituje różne dźwięki.

Mam wersję Bose i też mam oba systemy.

Dziś szukałem w opcjach i nie znalazłem możliwości włączenia dźwięku przy martwym polu. Powiedz proszę gdzie to można włączyć? Znajduję tylko włączenie samej funkcji martwego pola ale to tylko pomarańczowa kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Bose i również nie mam tylko sygnał wizualny bez dźwięku. Jedyne co mi przychodzi na myśl, to kolega robpab może mieć nowszy soft. Z którego miesiąca masz auto? Mógłbyś zrobić zdjęcie pulpitu z tymi opcjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że to mój pierwszy francuz to jaka jest praktyka przy odpalaniu silnika. Wciskamy sprzęgło czy nie? W aspekcie Megane IV. M4 to jeżdżący komputer, więc różnie to może być. Czy to nie ma kompletnego znaczenia?

 

Chociaż to powinno zależeć jakie to jest sprzęgło. Jak sprzęgło mechaniczne (linka) albo hydrauliczne to odpalamy ze sprzęgłem. Jak układ pneumatyczny to bez sprzęgła. Pytanie co jest w M4? Pomijam tu pneumatyczny, bo na pewno taki układ nie jest w M4

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emigrant_, w Meganie III z hands free trzeba było nacisnąć sprzęgło przy odpalaniu. Najprawdopodobniej tak samo jest w Megance IV. Wszak musi być tego typu zabezpieczenie. Wyobraźmy sobie że zostawiamy w samochodzie na 2 minuty 5 letnie dziecko, wystarczyło by nacisnąć przycisk Start i mogło by się źle skończyć. Podejrzewam że w Meganie IV jest pompka sprzęgła jak np. w Clio III...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, czyli Hands-Free wymusza wciśnięcie sprzęgła? W sumie prawidłowo. Ja w Punto zawsze wciskam sprzęgło, zawsze to mniejsze obciążenie przy rozruchu dla rozrusznika i akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może głupie pytanie, ale zapytam odnośnie systemu Start/Stop. System jest włączony. Zajeżdżam na CPN zatankować. Zatrzymuję się przed dystrybutorem, wrzucam na luz, puszczam sprzęgło i samochód gaśnie. I co? Zaciskam ręczny, wysiadam normalnie z samochodu i sobie idę? Czy jest jakieś info w komputerze pokładowym, że jak chcesz opuścić pojazd wciśnij przycisk zapłonu żeby wyłączyć/zgasić samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś info w komputerze pokładowym, że jak chcesz opuścić pojazd wciśnij przycisk zapłonu żeby wyłączyć/zgasić samochód?

Za około 10 dni się przekonasz jak przyjedzie samochód z składu Renault, który jest w Kleszczowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swirek, adamsxxx u mnie to działa w momencie jak zmieniam pas podczas wyprzedzania i zrobię to za wcześnie (przynajmniej wg systemu). Nie próbowałem czy będzie dźwięk podczas próby zmiany pasa na lewy, wolę nie ryzykować ;). Wersja softu jaką mam to chyba 4206.

Edytowane przez robpab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!