Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, może głupie pytanie, ale zapytam odnośnie systemu Start/Stop. System jest włączony. Zajeżdżam na CPN zatankować. Zatrzymuję się przed dystrybutorem, wrzucam na luz, puszczam sprzęgło i samochód gaśnie. I co? Zaciskam ręczny, wysiadam normalnie z samochodu i sobie idę? Czy jest jakieś info w komputerze pokładowym, że jak chcesz opuścić pojazd wciśnij przycisk zapłonu żeby wyłączyć/zgasić samochód?

 

Samochód jest przecież zgaszony. Po otwarciu drzwi kierowcy samochód oznaczy sobie, że opuszczasz pojazd i jak wsiądziesz ponownie to będziesz musiał go uruchomić tak jakbyś zgasił go przyciskiem czyli poprzez wciśnięcie przycisku a nie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki. To, że samochód przy systemie SS jest wyłączony to nie musi być dla mnie oczywiste, że sobie wysiadamy i idziemy. Z tego co piszesz otwarcie drzwi dezaktywuje system SS. Więc tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę jenego z salonów.

 

Megane IV czarne, TCe 130KM w wersji intens. Rok 2016.

Dodatkowo: Multimedia 8,7" easy parking, dojazdówka, opony zimowe, dywaniki.

Z wszystko 74 900zł.

Jak to się ma do przedstawionych wam ofert?

 

Przy okazji witam na forum. Długo czytałem forum bez rejestracji i wiele razy pomogło mi podczas awarii mojej Megane II. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalski_krk, Megne Intens TCe 130 z lakierem kosztuje ok 77 tyś + 3500 zł Multimedia 8,7", Easy Parking 2500 zł, koło zapasowe 310, dywaniki i opony ~ 2000 zł co daje nam cenę na poziomie ok 85 000 zł. Więc cena 74 900 nie jest zła mając na uwadze starszy rocznik.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu Megane z silnikiem 1.6 - szukam tylko informacji jakie obroty ma na 5-tym biegu przy prędkości powiedzmy 120km/h (może być dowolna inna prędkość na 5-tym biegu - przeliczę sobie :)).

I jak to się ma do silnika z turbo (100KM albo 130KM).

Jaka uważacie, że powinna być obecnie dobra cena za wersję Zen lub Intens hatchback z 1.6 w wyprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki są w cenie samochodu(nie dopłacamy za nie), Opony zimowe to nie atut, tak pora roku kiedy kupujesz auto.Cena powinna być na poziomie ok 72tyś za rocznik 2016.Jeśli nie zejdą z ceny proponuje pogadać o jakiś przeglądach za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu Megane z silnikiem 1.6 - szukam tylko informacji jakie obroty ma na 5-tym biegu przy prędkości powiedzmy 120km/h (może być dowolna inna prędkość na 5-tym biegu - przeliczę sobie :)).

I jak to się ma do silnika z turbo (100KM albo 130KM).

W tym temacie znajdziesz wszystkie informacje różniące silnik 1.6 oraz 1.2 TCe, z wyjątkiem danych o przełożeniach skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu Megane z silnikiem 1.6 - szukam tylko informacji jakie obroty ma na 5-tym biegu przy prędkości powiedzmy 120km/h (może być dowolna inna prędkość na 5-tym biegu - przeliczę sobie :)).

I jak to się ma do silnika z turbo (100KM albo 130KM).

Jaka uważacie, że powinna być obecnie dobra cena za wersję Zen lub Intens hatchback z 1.6 w wyprzedaży?

Witam kolego temat już był mocno poruszany,troszkę poszukaj na forum ;) ....ja w wakacje 2016r za 1,6 Intens+(dodatkowe pakiety,piloty i mnóstwo dupereli) wycyganiłem za bodajże coś ok 67 tyś z 77 tyś no ale dobrze znać kogoś w Renault ;) i były wtedy mam wrażenie większe upusty niż na obecną wyprzedaż roczników ...pytasz jaka dobra cena hmmm myślę ze za Intens 65 tyś , to była dobra propozycja.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Było poruszane ile jest obrotów przy danej prędkości na 5-tym biegu? Przejrzałem dział i nie zauważyłem.

Mógłbyś przytoczyć ten post, albo najlepiej napisz jak to wygląda w praktyce :)

65 tys. właśnie taką mam ofertę na Intens z lakierem metallic + grzane fotele (dla mnie akurat zbędne).

Z drugiej strony trochę kusi mnie Octavia, na którą dostałem ofertę na 73 tys. 1.4 150KM z porównywalnym lub nawet trochę lepszym wyposażeniem.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 tys. właśnie taką mam ofertę na Intens z lakierem metallic + grzane fotele (dla mnie akurat zbędne).

Z drugiej strony trochę kusi mnie Octavia, na którą dostałem ofertę na 73 tys. 1.4 150KM z porównywalnym lub nawet trochę lepszym wyposażeniem.

To nad czym masz dylemat, to różnica ogromna. Wybierasz między autem dla "dziadka po zawale" (Megane z słabym, wolnossącym silnikiem 1.6 SCe) a dynamiczną Octavią 1.4 TSI 150 KM. Jeździłem Octavią 2013 1.4 TSI 140 KM, bardzo ładnie się zbiera z każdego biegu, elastyczność zachwyca nawet na 6 biegu, i jest bardzo cicho. Niedawno została lekko podniesiona moc z 140 KM na 150 KM. Podejrzewam że Megane 1.6 SCe będzie wysokoobrotowy jak to przystało na każdy silnik wolnossący (marny moment obrotowy zmusza do korzystania z krótkich skrzyni biegów). Obiektywne porównanie to Megane 1.2 TCe 130 KM kontra Octavia 1.4 TSI 150 KM. Oczywiście Octavia znacznie lepiej przyspiesza, jednak kapitalnym wyglądem zdecydowanie wygrywa Megane. Proponuję pojeździć Megane 1.2 TCe 130 oraz Octavią 1.4 TSI i samemu ocenić...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co daje turbo bo jeżdżę dieslem 100KM / 240 nm :)

Ale diesla już więcej nie kupię, a do turbo wysilonych benzyn podchodzę z rezerwą.

W gruncie rzeczy, pomimo, że do pracy dojeżdżam jakieś 20km autostradą nie jeżdżę tam szybko. 120km/h by wystarczyło i tu jestem ciekawy jak przy takiej prędkości zachowuje się Megane 1.6.

 

Jeździłem Octavią, już się przymierzałem do zakupu nawet bez wyprzedaży, ale w końcu temat odpuściłem ze względu na opinie o silnikach TSI.

Dlatego teraz (patrząc na wyprzedaże) myślałem o czymś wolnossącym, co da szanse na długoletnią i bezproblemową eksploatację. Przy okazji czymś tańszym niż Octavia.

Tu wybór jest niewielki:

- Megane 4 - super wygląd i wyposażenie, nowy model, niezłe ceny

- Astra 5 - odpada bo mają tylko 1.4 100KM czyli na pewno totalnego muła (liczę, że Megane 1.6 będzie jeździło mimo wszystko trochę lepiej), no i teraz mam Astrę 3 i taka wymiana jakoś mi się nie widzi

- Focus 3 - ponoć dobre silniki i ogólnie samochód, który mi się zawsze podobał, ale cenowo wychodzi masakrycznie słabo nawet po dużych rabatach, które dają... tymbardziej, że niedługo wchodzi następca

- Kia Cee'd - tu mają dwa wolnossące 1.4 100KM i 1.6 135KM - skłaniałbym się ku temu drugiemu. Ale jeszcze nie oglądałem i nie dowiadywałem się co mają w wyprzedażach

- Hyundai i30 - to samo co Kia, ale nie oglądałem

- Toyota Auris - też nie oglądałem, ale wydaje się, że w cenie ok. 65tys. nie dostanę zbyt ciekawie wyposażonej wersji, a jak dołożę do ok. 70 to będzie tyle co Octavia :)

- Mazda 3 - za drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!