Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie powyżej 90 km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu.

Opis zdarzenia:

Po wjeździe na autostradę po kilku minutach usłyszałem jednostajny stukot z prawej strony. Po oględzinach auta stwierdziłem, że z prawego przegubu zsunęła się osłona gumowa (W załączeniu zdjęcie) Stukot występował wyłącznie powyżej 90km/h. Poniżej tej prędkości nie było słychać stukania, nawet przy skręcie.

Posiadam Renault Megane Coupe sport 1.6 16V 79kW 2000r.

Pytanie:

1. Czy w/w usterka jest wynikiem zsuniętej osłony oraz

2. Czy muszę wymienić cały przegub lub półoskę (jeszcze nie sprawdzałem czy sam przegub można wymienić, czy wystarczy wymienić samą osłonę oraz smar?

Bardzo dziękuję za odpowiedź, nawet nie pełną.

Dodam, że szukałem na niniejszym forum podobnego problemu, ale niestety nie znalazłem.

post-54737-0-45802200-1456661255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda wszystko dokoła uwalone smarem wyrzucanym z pod osłony przegubu... czarne brudne w piachu... :unsure:

Jak coś tam tłucze, a w środku będzie sporo syfu, piachu etc... to raczej tylko wymiana.

Możesz spróbować to rozebrać, wyczyścić, nałożyć nowego smaru, nowa osłonka/harmonijka z nową opaską; może się uda jeszcze uratować przegub ale różnie to bywa zależy kiedy zdążymy to zauważyć i naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę przegubu w tym samochodzie to podobno w jednym można wymienić sam przegub, a w innym tylko z półosią. W moim Classicu dało się wymienić sam przegub, ale warto pojechać do porządnego mechanika bo mnie pewien "szpecjalista" powiedział, że z półosią nie zaglądając nawet pod samochód, wróżbita Maciej to pikuś przy nim :D Pojechałem do innego, zajrzał i powiedział, że spokojnie można sam przegub i faktycznie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

@ZygaM

Zrobiłem, podobnie. Wyczyściłem, co mogłem (bez ściągania gumy), wcisnąłem nowy samar i założyłem opaskę. Obecnie jest wszystko ok.

Ale i tak planuję pojechać na przegląd, aby mi wytrzepali auto i sprawdzili podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!