Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka wtrysku - stop


Rekomendowane odpowiedzi

Wita, trochę przeczesalem forum na ten temat, była mowa o paliwie, zatkanym filtrze paliwa, przeplywomierzu czy też egr i o mrozie.

Dzisiaj miałem trochę inny przypadek od tych opisanych na forum a mianowicie:

Popierniczam zakopianka na 5 biegu, ok 100km/h, w pewnym momencie chciałem wyprzedzić i gwałtownie zredukowalem na 4 no i wyskoczył błąd "usterka wtrysku" i lampka STOP. Silnik oczywiście stracił trochę na mocy. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika komunikatu nie było, moc wróciła. Taki jakiś jednorazowy wybryk ale może to jest jakiś znak, że cis nadaje się już do wymiany czy regeneracji? Jeżeli macie jakieś pomysły bardzo proszę o opinie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wywaliło mi ten błąd jeszcze 2x w zupełnie innych przypadkach np.: przy normalnej jeździe w trasie ok. 2tyś. obrotów i następnie podczas przyspieszania od ok. 1,5tyś. obrotów po ok. 2 sek turbo muła.

Pojechałem podpiąć pod kompa. Diagnoza: 3 wtryski trochę odbiegają czyli 2 chodziły na +2,5 a jeden na - 0,9. Tylko jeden pracuje na 0. Pompa wysokiego ciśnienia ma wahania między 260-280 bar nierównomiernie.

Wymieniłem filtr paliwa (był niemiłosiernie cięcie brudem, chyba nikt go nie wymienił przez 10 lat), dodatkowo dodałem do paliwa olej 2T na przesmarowanie wtrysków i liczę, że coś to pomoże... Opcjonalnie pozostaje wyciągnąć złotą kartę z portfela albo pachnąć to dalej w obieg. Koszt regeneracji wtrysku w sprawdzonym punkcie 500 (x3 sztuki) + końcówka pompy 500. Używane w komplecie za 500 się znajdzie. Sam nie wiem jaki to ma sens.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!