Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane nie odpala - cewka?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak to paliwo po zapachu poznaję choć nie dam sobie ręki uciąć. Wcześniej na cylindrze nr 1 oprócz paliwa świeca miała na sobie osad jakby z oleju albo mieszanki paliwa i sadzy... Zawory nie regulowałem od kiedy ją mam więc zrobię i to :P Ale nieco się poprawiło jak wymieniłem jedną ze świec na starą. Teraz widać że pracują już cylindry 1 3 i 4 bo świece na nich są ładnie osmolone i suche:P wcześniej na 1 i 2 mokre. Teraz tylko 2 mokra a i ap ropo cylindra 2 to przy wyciąganiu świecy zaczął się wydobywać biały jak dym papierosowy albo jak przy wybieraniu papieża DYM ;/ śmierdzi inaczej niż ten ze spalin benzyny... Potem zauważyłem że spaliny mają identyczny kolor a w zbiorniczku od płynu chłodzącego nie ma nic płynu. Wcześniej dolewałem go co dwa 3 miechy ostatnio 1L. Czyżby uszczelka pod głowicą??? Oby nie ;/ Koszty takiej naprawy będą duże;/

Edytowane przez fiku15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym nie jest niczym niezwykłym przy niskich temperaturach i wilgotnej pogodzie, po lekkim rozgrzaniu silnika nie powinien się już pojawiać. Jeśli jednak jest cały czas to zazwyczaj jest to efekt dostawania się płynu chłodniczego do komory spalania. Niebieski dym to olej się spala. Jak brakuje Ci płynu to nieciekawie to rokuje...Poszukaj czy nigdzie nie ma wycieku, dolej do zbiorniczka i obserwuj. Jak znika i fizycznie nie widać wycieku to zazwyczaj jest to uszczelka pod głowicą. Możesz sprawdzić też czy spaliny nie dostają się do płynu obserwując czy nie ma bąblowania w zbiorniczku lub zwyczajnie powąchać wnętrze zbiorniczka. Tu gdzieś na forum ludzie pisali jak inaczej można sprawdzać przedmuchy w głowicy.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest coś takiego, płyn zmienia barwę jak jest problem. Ktoś tutaj pamiętam, że pisał też o jakimś sposobie z butelką chyba, ale to musiałbyś dobrze poszukać na forum, bo ja nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok:) Dzięki za pomoc już teraz:) mam nadzieję że to nie to:P ale spr i dam znać:)

pozdro

 

Dodano: 25 mar 2016 - 10:17

No i już wszystko wiem. Sprawa wygląda tak: jakieś 1,5 roku temu mechanik wymieniał mi panewki("kolega") nie dość że auto było u niego miesiąc to wcale jakoś lepiej nie jeździło... Ale co z tego wynika? Właśnie ta sytuacja jaką mam teraz-autoryzowany mechanik od RENAULT prowadzący swoją działalność powiedział mi że koleś nie dokręcił wszystkich śrub od "klawiatury"z czasem poluzowały się i stąd mam efekt, dodatkowo źle ustawił rozrząd- był przesunięty o dwa "ząbki". Jestem wkurzony mega! Niestety taki stan spowodował że prawdopodobnie jest coś nie tak z dolnym wałem silnika, kompresją w 1 cylindrze i młoteczkiem z 1 cylindra. Remont silnika przewyższa wartość auta:( Nie wiem co mam robić ??! Myślę nad przekładką silnika.... Ceny widzę od 400-800zł/ przekładka z jakieś 300-400;/ Gdzie znaleźć coś wartego uwagi bo nie chce kupić kolejnego padła które zaraz trzeba będzie remontować.... macie jakieś propozycje:? Silnik Megane I 1996 K7M 1.6e 90KM.

 

znalazłem coś takiego:P

http://allegro.pl/renault-megane-scenic-clio-1-6-8v-silnik-kompletny-i6067967731.html

Edytowane przez fiku15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!