Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Byłem dzisiaj u mechanika, chciałem wymienić osłonę prawego przegubu, gdyż pękła i wywala smar (właściwie całkowicie się przerwała od strony koła- trzyma się ma opasce od strony osi). Niestety zostałem poinstruowany, że w tym modelu nie ma możliwości wymienić samej osłony tyko trzeba wymieniać całą półośkę zdając starą a kupować po regeneracji. Dodam, że narazie przegub tylko leciutko pyka przy bardzo ostrych skrętach.

Czy faktycznie iść w stronę regenerowanej ośki czy jest możliwość nowej i czy jest to opłacalne? Koszt jaki mi podano to 390 zł za zregenerowaną+ 80 zł robocizna.

Jeszcze jedno pytanie- miałem jechać w sumie 500 km na święta- czy w takim wypadku jest duże ryzyko, że nie dojadę? Mechanik stwierdził, że sam przegub się nie wypnie, ale ja mam wątpliwości czy jakiś syf się tam nie dostanie i nie zblokuje koła lub smar nie wleci w klocki hamulcowe i jest duży problem. Jak sądzicie, nie ryzykować?

Edit: patrzę na nowe ośki i czy możliwe jest, że do tego samego modelu są dwie różne półośki z innym mocowaniem?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona gumowa jest wymienna i można ją kupić, mechanik chyba Cię nie lubi.

Przegub napędowy prawy i lewy są inne.

Nie pamiętam, czy przy silniku 1,4 16V było kilka wersji przegubów, ale w innych wersjach zdarzało się, że były różne typy i trzeba było dobrać na podstawie tej starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Przecież nawet tu na forum czytałem, że w niektórych Megankach nie ma możliwości wymienić osłony samej bez wymiany całej półośki? Mechanik tłumaczył, że np. w autach niemieckich przegub da się wymienić bo się go da odkręcić, natomiast tutaj jest zintegrowany z osią i nie ma możliwości odkręcić go bez wymiany całej półosi. Przy mnie odkręcał koło i sprawdzał i faktycznie nie widziałem tam żadnych śrub aby wykręcić przegub, no ale ja jestem laik więc ciężko mi wiarygodnie coś mówić. Z drugiej strony jeśli sprzedają ten zestawik osłona+smar (zakupiłem i oddałem) to jaki sens byłby oferowania tego jeśliby się nie dało tego wymienić?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jeśli sprzedają ten zestawik osłona+smar (zakupiłem i oddałem) to jaki sens byłby oferowania tego jeśliby się nie dało tego wymienić?

To jest chyba najlepsza odpowiedź na wątpliwości, które masz :)

http://megane.com.pl/topic/54393-wymiana-oslony-przegubu-zewnetrznego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest IphI tam są z tego co wiem przeguby niezależnie odkręcane, ale nie wiem czy tak jest z przypadku Megi phII. Może ktoś ma ten model 1.4 16V i się wypowie z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianiełem w scenic 98r 1,6 8v przeguby. Niestety w moim modelu były dwa mode wg katalogu rozbieralne i nierozbieralne, oczywiście ja trafiłem na nierozbieralne. Wymiana na nowy zamiennik to koszt 400 pln i tyle dałem i miałem spokój do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę da się wymienić zawsze, do tego są odpowiednie zestawy z "lejkiem".

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11335&sid=53bcb28b198964a705fca28801e0443a (w Dacii jest ten sam typoszereg przegubów co w Megane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!