Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka poduszka górna do silnika ?


Bravo8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wymiany górną poduszkę silnika w Scenicu II , 1.6 benzyna, rocznik 2004. Przebieg teoretyczny 140 tyś km. Obecna poduszka wydaje się oryginalna ale ma już spore luzy, silnik w niej się buja na lewo i prawo. W tamtym roku wymieniałem dolną , tzw. lizak. W hurtowni motoryzacyjnej mam do wyboru kilku producentów w sporej różnicy cenowej. I tak:

-Gumowo metalowa

Hans Pries 143 zł

Fortune Line 163 zł

 

-Hydropodstawa

Delphi 210 zł

Febi Bilstein 261 zł

Corteco 323 zł

 

W zasadzie myślałem o tej zwykłej Fortune za 163 zł albo o hydraulicznej Delphi za 210 zł. Nie chcę za bardzo przepłacać , ale i też na badziewie szkoda mojej pracy. Z tymi hydraulicznymi to nie wiem czy to nie jest przerost formy nad treścią . Nie mam doświadczenia w tej kwestii. Jakie macie sugestie w tej kwestii. Na pewno nie zdecyduję się na drogą część .

 

Proszę o sugestie podparte doświadczeniem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poduszka HUTCHINSON to też hydrauliczna pewnie? Kosztuje 220 plus wysyłka. W zasadzie muszę się oprzeć na tym co mają w tej hurtowni Intercars. Nie chodzi mi o zakup w Polsce , bo to nie ma sensu, koszty wysyłki i wyjdzie na to samo. Mi chodziło o to czy zastosować zwykłe poduszki gumowo metalowe czy droższe hydrauliczne. Jak to się ma do żywotności, komfortu itd. Moje auto ma już 12 lat i kupowanie bardzo drogich części nie ma sensu. Nie ma sensu kupowanie też chińskiego badziewia co za 3 m-ce padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój samochód twoja decyzja, poczytaj sobie po forach następstwa zastosowania taniej, słabej jakościowo poduszki przy rozrządzie. Ja bym nie stosował zwykłych poduszek. Gdzie ty mieszkasz to skąd mamy to wiedzieć i czy opłaca ci się przesyłka czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!