Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie na zimnym, ubywa olej i kopci na biało...


Lukas.s

Rekomendowane odpowiedzi

Taki przypadek...

Pewnego dnia pojawił mi się komunikat niski poziom oleju. Dodam że normalnie od wymiany do wymiany czyli w okresie ok 12tys km zazwyczaj dolewałem 1 litra a teraz po 6tys mu brakło. Dolałem i po ok 500km znowu ubyło ok 1l. Fakt rano dymi trochę na biało ale jak się rozgrzeje to dymienie zanika. Teraz dodatkowo po opaleniu (tylko rano na zimnym) coś stuka w silniku i po chwili zaczyna nim szarpać i zaczyna dymić na biało, po dodaniu gazu dymi jeszcze bardziej, jak się rozgrzej dymienie zanika. Poradzono mi abym sprawdził czy turbo nie ciągnie oleju. Rozkręciłem rurę dolotową do coolera i fakt była zaolejona w samym coolerze na blaszce z kanałkami którą widać na górze stał olej (załącznik). Robić turbo czy może szukać gdzie indziej przyczyny?

Auto ma aktualnie 370tys km (kupiony przy 110tys) i przy turbo jeszcze nic nie robiłem. 4 lata temu miałem częściowy remont silnika po zerwaniu paska ale zaworów nie robili, tylko uszczelnienie wymienili. Ktoś mi jeszcze powiedział że może być uszczelka pod głowicą ale płynu jako tako mi nie ubywa, tylko olej znika (aktualnie jeżdżę na ELF 15W40).

post-7322-0-62345100-1459497938_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze diagnozy i działania...

Turbo zaolejone prawie z każdej strony (tylko na dolocie czysto) ale łopatek trochę brakowało... więc 500zł i turbo jak nowe :)

Głowica wymieniona (jedna prowadnica zaworu wyleciała, po oględzinach okazało się że nie ma co regenerować). Używana głowica po splanowaniu 600zł

Teraz jeszcze dylemat. Mam auto rozebrane prawie do rosołu (stoi u mechanika) i zastanawiam się czy nie zrobić przy okazji pierścieni... Kilka osób powiedziało mi że jak już jest rozebrany to warto zobaczyć i ewentualnie zrobić. Jutro będę gadał z mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!