Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekładka przodu z Megane IV do Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu 3-4 letniego Megane III z silnikiem 1,6 benzyna (do zagazowania). Właśnie trafiła się okazja zakupu z "dobrej ręki"

takiego samochodu ale z uszkodzonym powierzchownie przodem (znajomy delikatnie najechał na tył ciężarówki). Niegroźnym uszkodzeniom uległy maska i zderzak, które na upartego można naprawić i reflektor. Bardzo mi się podoba wygląd przodu nowych Megane i zastanawiam się czy można by zastosować zderzak, maskę i lampy z nowego modelu.

Czy będą pasowały i czy ewentualnie trzeba stosować jakieś przeróbki?

Przy okazji co oznacza prefix phI i phII (intuicyjnie zaznaczyłem ten drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pasowały z MIV, przecież to zupełnie inny projekt.

Oznaczenie "ph" (phase - faza) to kolejna wersja liftingu:

Megane III ph1 - 2008-2011

Megane III ph2 - 2012-2013

Megane III ph3 - 2013-2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wszytko się da zrobić pytanie o sens i cenę - nie wiem skąd (poza ASO a myślę że i z tym może byc problem) wytrzaśniesz obecnie pas przedni nowej Meganki? (rozbitków specjalnie jeszcze nie ma a jak będą to i tak zaraz handlarze je wykupią) no i plus masa dalszej roboty w dopasowaniu. Moim zdaniem kup sobie za 2-3 lata megankę IV i masz to samo dużo niższym nakładem środków i zachodu.

 

Prefix (a raczej suffix bo wystepuje po nazwie) to określenie "fazy" (phase). Megane III ph I to pierwszy wariant produkowany do pierwszego liftingu. Potem był Megane III ph II produkowany do kolejnego lifitingu. Następny wariant to Megane III ph III produkowany do dzisiaj/ do nie dawna zastapniony przez Megane IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem był Megane III ph II produkowany do kolejnego lifitingu. Następny wariant to Megane III ph III produkowany do dzisia

Przepraszam wszystkich ale pisząc o nowej Megane miałem na myśli jak się okazuje Megane III ph III (przód z grillem plastikowym a nie pełny z blachy), chyba,że znów coś pomyliłem. O Megane IV nawet nie marzę.

Edytowane przez aks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!