Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadające obroty silnika, brak reakcji na pedał gazu.


pieklo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Scenica z 2001 r. 1.6 16V w automacie. Mam z nim dosyć nietypowy problem, który objawia się tym, że w czasie jazdy samochód kompletnie przestaje reagować na wduszanie gazu, obroty spadają aż do zgaśnięcia silnika (co w automacie definitywnie nie powinno mieć miejsca). Problem ten pojawia się tylko po dłuższej jeździe na rozgrzanym silniku i co ciekawe tylko wtedy kiedy na dworze jest słonecznie i gorąco (powiedzmy, gdy temperatura przekracza 20*C). Oczywiście awaryjny postój nieunikniony po chwili można jechać dalej, ale po kilku kilometrach znowu dzieje się to samo. Zimą ani w chłodne dni ten problem nie występował nawet na długich dystansach. Mnie to wygląda na to, że pod wpływem temperatury jakiś czujnik w silniku fiksuje, ale może ktoś miał podobnie i będzie w stanie wskazać gdzie leży problem?

Pozdrawiam

 

Dodano: 27 cze 2016 - 00:16

Witam

 

Niestety nikt mi nie odpowiedział na pytanie, a i sam zapomniałem o tej usterce aż do wczoraj, kiedy problem pojawił się znowu oczywiście w upalny dzień. W międzyczasie wymieniłem czujnik położenia wału, jednak okazało się, że to nie w tym problem. Objawy takie same jak te opisane w głównym temacie. Dodam, tylko że udało mi się podjechać do serwisu Renault, podłączyć pod CLIP’a i sprawdzić błędy w czasie trwania tego problemu i niestety diagnostyka niczego nie wykazała 0 błędów. W serwisie sprawdzono mi czy to może wina cewek, wymieniono cewki na inne, niestety nic to nie dało. Teraz tak sobie czytam i staram się dojść przyczyny tej usterki. W książce serwisowej do Meganki i Scenika jest napisane, że jeżeli pomimo awarii komputer silnika ani diagnostyka niczego nie rejestrują to, istnieje prawdopodobieństwo, że sam komputer sterujący silnikiem jest uwalony. Czy taka opcja jest możliwa, że pod wpływem zbyt dużej temperatury w komorze silnika sterownik silnika zaczyna fiksować i odstawia takie numery?

 

Z góry dzięki za sugestie, o ile jakieś padną ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!