Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyrzuca wodę ze zbiorniczka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem auto scenic 1,9dci 2005, po powrocie odkręciłem korek w zbiorniczku wyrównawczym i niestety wyrzuca wodę, wąż od termostatu jest ciepły ale twardy, wentylator sprawdzałem działa, chłodnica sprawdzałem jest ok, woda jest w dziwnym rdzawym kolorze na co stawiacie.

 

Zobacz film

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem jaką masz chłodnicę (z odpowietrznikiem czy bez) i na jakim etapie rozgrzania był silnik podczas odkręcania korka. Najlepiej to poświęć na to trochę czasu i sprawdź w następujący sposób. Na zimnym silniku odkręć (zdejm) korek, odpal silnik i niech sobie chodzi i obserwuj poziom w zbiorniku. Jeżeli zacznie się podnosić w trakcie rozgrzewania silnika (przed otwarcie termostatu), to nieładnie i trzeba się liczyć z przedmuchami do układu chłodzenia ze strony silnika. Jeżeli poziom będzie się w tym czasie utrzymywał mniej więcej na tym samym poziomie, to przedmuchu ze strony sinika nie ma. Po otwarciu termostatu jak zacznie nagrzewać się chłodnica (bez odpowietrznika) poziom w zbiorniku zacznie wzrastać. Powodem tego wzrostu jest nagrzewający się (i powiększający się) pęcherz powietrza w chłodnicy i on jest odpowiedzialny za twardnięcie węży po otwarciu termostatu przy zakręconym korku i on mógł być odpowiedzialny za wyrzucenie płynu podczas odkręcania korka na ciepłym silniku.

Dodam jeszcze, że przy przedmuchu do układu ze strony silnika twardną węże od razu po odpaleniu silnika, a wiąże się to z tym, że z chwilą odpalenia silnika do układu od razu zaczyna być "pompowane powietrze" powodujące wzrost ciśnienia i twardnienie węży.

A na koniec - to są moje przemyślenia (spostrzeżenia) poczynione na podstawie zachowania się układu chłodzenia w mojej megance, który początkowo podejrzewałem, że ma przedmuchy. Teraz stwierdzam, że w mojej megance ich nie ma i tu zwracam honor pracownikom ASO Gadochy z Jaworza, którzy twierdzili, że przedmuchu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!