Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki przy wolnym skręcaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem z zawieszeniem w swojej megance. Byłem na przeglądzie, gość mi powiedział że łożysko do wymiany. Ok kupiłem łożysko, pojechałem do mechanika, wymienił mi łożysko i powiedział że sworzeń mam wybity (również kazałem wymienić). I tutaj zaczęły się problemy (Wcześniej też stukało ale nie tak często.

Jeśli przykładowo wyjeżdżam z podwórza (lekki uskok), wjeżdżam na jakiś parking gdzie jest trochę nierówno słychać bardzo głośne stuki, czasem raz a czasem z 2 czy 3 stuki. Nie dzieje się to przy większych prędkościach a zazwyczaj przy 5-10 km/h. Mowa oczywiście o ostrym skręcie (Może nie kręcę max kierownicą ale dużo nie brakuje)

 

Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam podobny problem,byłem na sprawdzeniu zawieszenia i nie ma luzów,gość powiedział że wszystko jest w porządku,gdy mu powiedziałem o tym to mówił żebym wymienił gumy stabilizatora,u mnie stuka czasami na dziurach a czasami gdy skręcam kierownicą,co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł mieć rację ten mechanik. Ja rok walczyłem z dziwnymi stukami w zawieszeniu. Ostatecznie wymieniłem gumy stabilizatora i od tej pory zapomniałem co to pukanie. Te zewnętrzne gumy po zdjęciu rozpadały się w dłoniach, wewnętrzne były w lepszym stanie, ale też poszły na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, stabilizator poprawia sztywność samochodu na zakrętach, wyrównuje na tyle na ile się da ugięcie sprężyn podczas jazdy po łuku. Jak masz luzy na kole to prędzej sworznie chociażby albo łożysko.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podczas takiej kontroli sprawdzany jest też układ kierowniczy,maglownica itd?

 

Dodano: 22 kwi 2016 - 09:29

Tak myślę że może szukam nie tu gdzie trzeba, zauważyłem, że przy dodawaniu gazu tak do 3 tyś obrotów jest jakieś dziwne chrobotanie, jak spadają obroty też, przez to wydawało mi się może, że coś z zawieszeniem, bo gdy manewrowałem/cofałem to obroty niskie i przy skręcaniu coś chrobotało, może szukam nie tu gdzie trzeba, co może powodować takie dziwne chrobotanie, może poduszka jakaś?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego stukania przy skrętach to ten mechanik wymienił łożysko koła czy łożysko amortyzatora? Jak łożysko koła to stuki przy skręcaniu może powodować właśnie zatarte łożysko amortyzatora na kolumnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do możliwych przyczyn dodałbym jeszcze zerwaną poduszkę (wieszak) skrzyni biegów. Również stuka na nierównościach i przy manewrach, a poszlaką jest tu mocniej niż zwykle drgający drążek zmiany biegów - wyraźnie szarpiący do tyłu przy mocniejszych przyspieszeniach.

Najpewniej chodzi tu jednak o zewnętrzne gumy stabilizatora (lub łączniki, bo nie wiem która wersja akurat siedzi w Twojej Megi :) Dodam, że te zewnętrzne gumy rwą się notorycznie przy zużytych amortyzatorach (wymiana nawet co 15-20 tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!