Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Start/Stop nie zawsze zapala przy wciśniętym pedale sprzęgła i hamulca


ted11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Megane III 1.4 TCE130 Bose Edition z 2013r z układem "Hands Free". Do tej pory po naciśnięciu przycisku Start/Stop "zapalał" bez problemu. Standardowo zostawiam auto na biegu i hamulcu ręcznym. Zawsze przed zapłonem wciskam sprzęgło i hamulec nożny i silnik "odpala". Jakiś czas temu zauważyłem, że mimo wciśniętych obu pedałów pojawia się komunikat "naciśnij sprzęgło + hamulec".Czasami pomogło ponowne naciśnięcie pedałów. Ale od kilku dni zauważam, że tylko przesunięcie dźwigni zmiany biegów na luz lub inny bieg i ponowne naciśnięcie przycisku Start/Stop powoduje rozruch. Jest to o tyle dziwne zachowanie, że uruchamiając silnik po krótkim postoju (kilka minut) wszystko jest OK. W związku z tym mam pytanie, czy któryś z szanownych kolegów miał podobne objawy ?. Czy może bardziej doświadczeni mają jakieś sugestie w tym temacie. Będę wdzięczny za pomoc. pozdrawiam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Właśnie naprawiłem ten czujnik i potwierdzam, że odpowiada on za możliwość uruchomienia silnika na biegu przy wciśniętym sprzęgle. U mnie po demontażu wystarczyło rozebrać czujnik i przeczyścić drobnym papierem ściernym oba styki. Sam demontaż (po wcześniejszym wyjęciu tego niższego niebieskiego czujnika) poszedł w miarę bez problemu - dzięki moim małej dłoni :). Natomiast montaż to istny horror. Udało się za entym podejściem. Bardzo pomogło mi wcześniejsze wciśnięcie drugą ręką pedału sprzęgła. Wtedy czujnik łatwiej włożyć i przekręcić. bez tego jedną ręką praktycznie nie sposób to zrobić. Generalnie zajęcie zdecydowanie dla wytrwałych i z wąskimi dłoniami.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!