Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coraz częściej nie zapala za pierwszym razem. Stresujący problem


miragepl89

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Scenic I phII (1.6 Benzyna) od dłuższego czasu ma pewien problem z zapalaniem do strzału. Sprawa pojawiła się jesienią, nie zawsze zapalał za pierwszym razem. Kręcił, kręcił tak jak zawsze, ale zapalić nie chciał. Przeważnie przy drugiej próbie dawał radę. W momencie gdy raz zapalił za 4-5 razem, wkurzyłem się, pojechałem do mechanika. Sprawdził przez komputer, żadnych błędów mu nie pokazało. W styczniu padł mi stary akumulator, więc wymieniłem na nówkę. Po wymianie śmigał bez problemu przez kilka miesięcy do teraz. Od kilku tygodni problem wraca. Nie zapala za pierwszym, a coraz częściej za 2-gim razem. Akumulator nowy, kilkumiesięczny, więc nie wiem czy w ogóle ma to związek. Komputer podpięty - nie pokazuje żadnych błędów.

 

Autem jeżdżę często, nawet po kilka razy dziennie (zapalam go powiedzmy 4-5 razy na dzień). W większości przypadków po mieście. Akumulator przy mierzeniu nie wskazuje niskiego napięcia, czy też innych problemów. Raz w tygodniu auto ma zawsze dłuższą trasę na kilkadziesiąt kilometrów po ekspresówce, więc jeśli by coś było, to zawsze doładowuje. Problem w tym, ze nie wydaje mi się, by aku był tutaj problemem.

 

Jeśli nie zapala od razu, tylko kręci i odbija dopiero za 2gim razem, to zaczyna to irytować coraz bardziej.

 

Co zrobić? Co czyścić? Jak sprawdzić, co mu dolega? Dodam, że kilka dni temu padła mi jedna cewka, którą szybko jeszcze tego samego dnia wymieniłem na nową. Problem z niezapalaniem do strzału pojawiał się wcześniej i praktycznie występuje teraz codziennie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!