Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klapka wlewu paliwa - czy da się ją uratować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas tankowania na stacji, gdy zamykałem klapkę dolny zawias się urwał i klapka odpadła. Przeszukałem całe allegro, olx, jednakże nie ma akurat tego koloru jaki ja mam- są ciemniejsze. Parkowanie gdziekolwiek bez takiego zabezpieczenia wiadomo jak może się skończyć, dlatego chciałbym zapytać czy jest możliwość uratowania jakoś jej ? Wiem, nie ma to nic wspólnego z mechaniką, jednakże nie ma takiego działu, do którego mógłbym takie coś wstawić.

post-85496-0-81451700-1462126761_thumb.jpg

post-85496-0-06139700-1462126809_thumb.jpg

Edytowane przez Astreuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kogoś w okolicy, kto spawa plastiki. Jak dobrze pójdzie to może nawet bez lakierowania z zewnątrz się obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie raczej nic nie da ,klapkę ciasno trzeba wcisnąć na zawias.Kup inną klapkę i załóż ,a potem szukaj pod kolor.Koszt takiej używanej klapki nie jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uniknąć malowania takiej klapki właśnie, gdyż w okolicy mam tylko jednego lakiernika, który ma zawsze dużo samochodów do roboty i nie ma za bardzo czasu (jednakże farbę mam, gdyż malował mi samochód wcześniej i połowę wiaderka farby zostało). Wciskać wciskałem, jednakże gdy samochód się zamyka i otwiera to właśnie siłownik tą klapkę wyrzuca. Spawania można spróbować, czy to raczej nie zda egzaminu jeżeli chodziłoby o tymczasowy efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podobnie ułamałem klapkę, i nawet znalazłem gościa od spawania plastików, ale powiedział że nie da rady skleić.

Więc spróbowałem sam. Po pierwsze, dobrze umyj klapkę, blaszkę, i ten mały plastik który odpadł. Po drugie, przyklej na superglu ten mały ułamany plastik. Potem pistoletem na te patyczki plastikowe, mocno go rozgrzej i połóż cienką warstwę kleju dokoła tego małego plastiku który trzyma metalową blaszkę. Blaszkę i miejsce na nią w samochodzie posmaruj smarem, delikatnie odegnij śrubokrętem blaszkę w klapce i włóż ją w zaczep w samochodzie i gotowe. Już mi tak 3 lata trzyma ta klapka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!