Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, dzisiaj już założyłem temat w "POSZUKUJE", bardzo proszę o pomoc innych posiadaczy CC czy po wymianie tej części mam zwrócić uwagę na coś jeszcze?

Nic mi nie stukało, nie pukało i wszystko było super aż do czasu dróg w Sosnowcu ;p

Nie piszę przez przypadek o tej miejscowości, właśnie tamtędy jadąc dach zaczął mi skakać jak szalony i skrzypieć na ryglach.

Nasmarowałem rygle WD40 i się pogorszyło ;p wd40 tak zadziałał, że bolec wchodzący w rygiel się poluzował (taka forma nakrętki), dokręciłem i było ok.

Natchnęło mnie sprawdzić jak bolec jest z prawej strony i ku mojemu zdziwieniu nie było bolca.

Musiało go nie być odkąd go kupiłem ponieważ hak jaki znajduje się koło bolca (co go niema) był obklejony taśmą izolacyjną, nie mam pojęcia jak tego nie zauważyłem odkąd go mam ale w jakiś sposób ominęło mnie to.

Do tej pory nic się nie tłukło ani nie stukało, dopiero przejazd po wertepach.

Jest mi ktoś tutaj w stanie powiedzieć, czy wystarczy, że wymienię tą płytkę/haczyk z bolcem/zamek wchodzący w rygiel (nie mam pojęcia jak to nazwać), czy rygiel w frontowej części też muszę? ew. jak macie jakieś sugestie to proszę o pomoc ;)

 

Dodano: 29 maj 2016 - 15:37

Nie będę edytował, żeby każdy widział iż problem rozwiązany ;) Kupiłem za 100zł u Pana z Dąbrowy Górniczej, który zajmuje się rozkręcaniem moich cacuszek. Problem rozwiązany, zero huku/zgrzytu itd. Nie musiałem kupować "rygla" ;)

Po krótkiej rozmowie, z "specjalistą" powiedział, że nie ma prawa mi nic skrzypieć itp. jak cokolwiek słuchać w środku to znaczy, że coś jest nie tak! Wiadomo, plastiki po latach mają jakieś małe amnestie ale mówimy tu o bardziej metalicznych dźwiękach.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!