Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężko odpala gdy zimny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym problemem. Meganka nie chce odpalać za pierwszym razem gdy jest zimna (lub chwilę postoi, np. godzinkę na parkingu). Jak już odpali czy jest ciepła to od razu).

Wyczyściłem czujnik położenia wału (Wymieniony był z 8mc temu), wyczyściłem przepustnicę (miał niskie obroty i w sumie nadal ma), świece wymieniłem w październiku 2015 (Przejechane z 8tyś). Co to może być? Dodam że nawet jak zimny ale wcześniej odpalę to kolejne razy też odpala bez problemu.

 

Silnik 1.6 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro masz gaz to on może być winowajcą problemów z pierwszym odpaleniem. Elektrozawór na reduktorze może popuszczać gaz do układu i dlatego pierwsze kręcenie to próba odpalenia na obu paliwach. Może, ale nie musi tak być ;) Spróbuj na jeden dzień zakręcić zawór na butli i pojeździć na benzynie, potem kolejnego dnia odpalając przekonasz się czy to gaz jest podejrzany.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się za coś zabierać to od początku. Generalnie zaczął bym od sprawdzenia akumulatora, czy nie jest rozładowany, potem upewnił się czy obejmy nie są poluzowane lub nie są już czasem do wymiany.

Potem sprawdził stan świec. Kolor elektrody zdradza stan spalania. Mokre i czarne za duża dawka paliwa, w przypadku gazu, biały osad itd. Warto o tym poczytać na necie. W przypadku prawidłowego zapłonu, ząbek elektrody, dokręcić pionowo do kierunku wtryskiwaczy.

Potem dopiero przepustnica. Warto pamiętać, aby wymienić uszczelkę lub nałożyć silikonu zastępczo.

 

Jeśli nic z tego nie pomogło, zostaje tylko wizyta u mechanika. Regeneracja rozrusznika, wymiana cewki lub kabli zapłonowych, regeneracja wtryskiwaczy, zbyt niskie ciśnienie w cylindrach.

 

Jeszcze taka moja osobista sugestia, bo wiem że meganki lubią gubić olej, a zbyt niski poziom oleju, również powoduje takie objawy na zimnym. Dopiero jak się rozgrzeje i olej wszystko wypłuka to pali od kopy.

Edytowane przez Robnierob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze nic (po 15tyś było tyle samo ile wlałem). Większość z rzeczy opisanych wyżej sprawdziłem i jest raczej ok. Natomiast obstawiam pompę paliwa, często jeździłem na rezerwie i zauważyłem że jak np przekręcę kluczyk na zapłon z 2 czy 3 razy to odpala od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze nic (po 15tyś było tyle samo ile wlałem). Większość z rzeczy opisanych wyżej sprawdziłem i jest raczej ok. Natomiast obstawiam pompę paliwa, często jeździłem na rezerwie i zauważyłem że jak np przekręcę kluczyk na zapłon z 2 czy 3 razy to odpala od strzała.

Tak się odpala zawsze. Czekasz aż zgasną wszystkie kontrolki na 2, i dopiero potem zapłon na 3 nie dłużej niż 3-4 obroty. Jak nie odpali to kluczyk na zero i powtarzasz , za drugim już na pewno odpali. Ale faktycznie wina może być też po stronie pompki, tylko że tam nie ma za wiele do roboty, jak wymienić na nową. Nie są to duże koszta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!