Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zalany wodą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj rano pojawił mi się pewien problem w moim Scenicu, zaczęło się od tego ze odczepił sie wezyk od plynu do spryskiwaczy przy pokrywie maski, niestety przez proby spryskiwania szyb caly plyn lecial na silnik, dostal sie w okolice cewek i od tego momentu silnik pracuje nierowno, jakby na 3 cylindrach, w jaki sposob moge osuszyc te elementy I wlasciwie ktore? Czy oprocz samego zamoczenia cos moglo ulec uszkodzeniu?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale musisz wymontować cewki zapłonowe, są mocowane na jedną śrubę. Po wyjęciu cewki wciśnij tam ręcznik papierowy i dokładnie osusz. Możesz jeszcze wykręcić świece i jeszcze raz oczyść ale już szmatką aby nic nie wpadło do cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napisales zaczalem wykrecac cewki, jednak w pracy ciezko o narzedzia, ale utwierdziles mnie w tym co robie I zrobilem do konca, efekt znakomity, druga cewka od aku byla cala zalana, po wysuszeniu wszystko jest cacy :-) dzieki za rade

 

Dodano: 29 maj 2016 - 13:03

Szybko minelo szczescie, zalozylem cewki I po chwili ta druga znow zalana woda, a dodatkowo plyn do spryskiwaczy wydobuwa mi sie z wydechu, ile tego tam moglo sie dostac?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ta cewka już mimo wyczyszczenia nie nadaje się do niczego. Zrób test przekładając ją na inną świecę (ale nie przykręcaj). Teraz odpal silnik i bardzo po woli podnoś każdą cewkę z osobna. Da się wyczuć różnicę i defekt takiej cewki.

A z rury wydechowej to najprawdopodobniej nie wypływa "płyn do szyb", tylko skropliny paliwa - różnice temperatur, emerycka jazda. Ja raz w tygodniu wsiadam w auto żony - Kangoo i go przeganiam na sporych obrotach. Z rury wydechowej wtedy właśnie leci takie badziewie o niby smaku i zapachu spryskiwacza. A właściwie to nie leci, ale jest wyrzucane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, było tam od cholery wody ale cewka jest okej I auto chodzi dobrze, raczej z dziadkowej jazdy nie słyne I jeszcze dużo w trasie, więc niewiem skad to coś się tam wzięło... w każdym razie dzięki za pomoc bo scenica mam dopiero od 3 miesięcy I jeszcze go nie poznałem pod względem napraw I budowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!