Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemik z wydechem


Robnierob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się od was dowiedzieć, co mogę zrobić z tym fantem samodzielnie i ile mniej więcej kosztowałaby naprawa. Mianowicie przez progi zwalniające już jakiś czas temu musiałem wymienić rurę z katalizatorem, wychodzącą od kolektora wydechowego, była już na tyle zardzewiała, że pękła w kolanku. Mechanik zamówił wymienił, chwile było dobrze, ale hak od poduszek na tłumiku ocierał o koło, więc podejrzewam że został źle założony, bo po paru tygodniach, kiedy sam wymieniłem poduszki z pod auta zaczęło robić się coraz głośniej, aż zaczęło dzwonić na niskich obrotach i na wyższych.

Wszedłem pod auto , ruszając tłumikiem, wydech środkowy się cały rusza i lekko zwisa w miejscu łącznika elastycznego i to powoduje że katalizator obija się o jakąś część zawieszenia, jest może 0.5 Cm odległości jak wkładałem tam palec.

Czyżby łącznik się zerwał? Trzeba go zaspawać na nowo? a może znowu zerwała się poduszka trzymająca rurę przy katalizatorze pod silnikiem? Jakoś jeszcze nie miałem nigdy przyjemności się tym bawić i nie wiem czy dam sam radę, stąd moje pytania.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszając tłumikiem, wydech środkowy się cały rusza i lekko zwisa w miejscu łącznika elastycznego i to powoduje że katalizator obija się o jakąś część zawieszenia, jest może 0.5 Cm odległości jak wkładałem tam palec.

Nie wiem jak to jest w Twoim samochodzie, ale podejrzewam, ze tak jak w mojej megance. A u mnie cały układ wydechowy trzymał się na łączniku elastycznym przy kolektorze i na trzech wieszakach na których wisiał tłumik końcowy i bolączki były podobne po poluzowaniu się obejm na rurach, nie mówiąc o tym, że w dupę dostawał łącznik elastyczny i pękał. U mnie nie ma żadnego uchwytu na wieszak w środkowej części układu wydechowego umożliwiającego odciążenie łącznika, więc zastosowałem w tym miejscu podpórkę. Efekt jest taki, że łącznik dawno już oblazł z plecionki, ale nadal spełnia swoją rolę, a układ wydechowy nie obwisa i nie jest narażony na zahaczenie o coś na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!