Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadająca linka sprzęgła Pomocy


edi1719

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nazywam się Marcin jestem nowy na forum i mam dziwny,a zarazem męczący problem z Moją Megane 1 Classic silnik 1.6 16v rok 1999.

 

Któregoś dnia wracałem do domu i na skrzyżowaniu wyskoczyła linka od sprzęgła na początku myślałem, że pękła wiec dojechałem do domu bez sprzęgła i w przekonaniu że pękła linka(nawet nie sprawdzałem bo już kiedyś miałem taki problem,że pękła mi linka i ją wymieniłem) postanowiłem ją kupić i wymienić.

Drugiego dnia poszedłem do sklepu w celu zakupienia linki okazało się że 3 dni muszę czekać na nią, no trudno musiałem czekać, a gdy linka przyszła poszedłem do samochodu w celu wymiany linki. Ściągam linkę przy skrzyni biegów następnie przy pedałach i patrze linka cała. przykładam nową linkę do starej w celu sprawdzenia czy końcówka starej linki nie jest wytarta i okazuje się że wszystko ok. Z uśmiechem na twarzy i z 3 dniami na darmo bez samochodu zakładam tą starą linkę na skrzynię i na pedał sprzęgła, wciskam sprzęgło parę razy w celu wyregulowania linki i jadę nową kupioną linkę oddać do sklepu bo się okazała nie potrzebna.

Wracam do domu i trach znów linka wypadła z pedała sprzęgła (samoregulatora) znów jadę do domu bez sprzęgła i pod domem zakładam linkę na pedał sprzęgła. Wydaje się wszystko dobrze, naciskam sprzęgło parę razy na sucho w celu wyregulowania linki i znów trach i tak ze 100 razy. W końcu zdenerwowany wpadłem na pomysł wymontowanie pedału sprzęgła i sprawdzenia co się z nim dzieje i tak patrzę, patrzę i nic nie widzę, wszystko wydaje się być ok. Zębatka na samoregulatorze wydaje się być cała, nie wytarta, dwa plastikowe coś :) (nie wiem jak to się nazywa) trzymające samoregulator też się wydają nie wytarte, ale na oko nie mogłem stwierdzić bo nie wiedziałem jak wygląda nowe więc poszedłem do domu i zamówiłem zestaw naprawczy czyli nowy samoregulator, te 2 plastiki i tulejki.

Znów czekanie 3 dni na przesyłkę. Wreszcie jest kurier z paczką. Zadowolony że wreszcie bd miał samochód sprawny poszedłem montować nowe części. Zaczynam montować. Wszystko poszło łatwo bez jakiś problemów i zbędnych nerwów. Montuję pedał na miejsce, zakładam linkę i z uśmiechem na twarzy wciskam sprzęgło, a tam trach. Znów linka wypadła z samoregulatora. Zaczynając powoli się gotować zakładam linkę znów na miejsce , wciskam sprzęgło i znów trach, tak ze 100 razy. Załamany idę do domu i szukam jakiejś pomocy na internecie i nic dla tego zawędrowałem na to Forum i proszę o pomoc bo ja już nie wiem co jest z tym sprzęgłem, a potrzebuję samochodu. Samochód stoi tydzień czasu przez jakąś głupią wypadającą linkę. Proszę was o pomoc i z góry dziękuję. Mam nadzieję że razem rozwiążemy mój problem.

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!