Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak informacji spalania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem świeżym forumowiczem tutaj, otóż od nie dawna jestem posiadaczem Renault Megane III - 2009r, 1.5dCi 110KM.

Wiadome jak to nowy nabytek, przeróbki itd, nie będę owijał w bawełnę.

Mianowicie problem polega na tym, iż przy kupnie na wyświetlaczu pokazywało mi średnie spalanie przykładowo: 5,5L/100km, obecnie pokazuje przykładowo: 14,6km/L.

Dodam, że przy zakupie miałem też informacje, która pokazywała aktualnie spalanie, lecz tego nawet już nie ma w tych opcjach, natomiast za to są różne nie potrzebne badziewia np: za ile KM mam się udać do serwisu, tego też bym nie chciał mieć w wyświetlaczu.

Z tego co kumam to stało się tak po odpięciu akumulatora, natomiast nie wiem jak wrócić do poprzednich ustawień, najlepiej byłoby, gdybym mógł sam sobie ustawić co ma się wyświetlać na tym ekraniku, a czego tam ma nie być po przełączaniu przyciskiem manetki i żeby nie resetowało się to np gdy odepnę akumulator, lub gdy padnie.

Proszę o jakieś wskazówki może są jakieś magiczne kombinacje na manetce, dzięki którym mógłbym to zmienić, ewentualnie co mam zadziałać.

Rok temu miałem Golfa V, wszystko mogłem ustawić w komputerze pokładowym, natomiast tutaj nie widzę nic takiego.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te parametry komputera pokładowego jak średnia prędkość, średnie spalanie, dystans od momentu skasowania to te dane po odpięciu aku zawsze się kasują.

Tak samo jest w innych markach np w Oplu.

Napisz dokładnie przez jakie ekrany możesz przechodzić naciskając przewijanie na manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, dane się skasują zawsze tzn chodzi o cyferki np jeżeli przejechane miałem 60km na to będzie wartość 0 po odłączeniu akumulatora, ale rzeczywisty przebieg samochodu zostaje.

Jeżeli chodzi o przewijanie na manetce to po kolei:

- średnie zużycie km/l (tutaj chodzi mi, że pokazuje km/l, chciałbym żeby pokazywało np: 5,3L/100 KM

- zużyte paliwo

- stan KM ( w moim przypadku samochód ma najechane 160 tyś KM :?: :?: :?: ) a pod spodem, aktualnie ile przejechałem od czasu skasowania wartości.

- przejechane aktualnie, to samo co wyżej tylko bez wartości ogólnego przebiegu samochodu, ile ma najechane auto od ostatniego skasowania

- menu ustawień, naciśnij dłużej

- średnia prędkość

- zasięg

 

no i brakuje aktualnego spalania.

 

Jednostka drogi -> km - kilometr = 1000 m(etrów)

Jednostka mocy -> KM - Koń Mechaniczny

Tak trudno to ogarnąć :?:

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- średnie zużycie km/l (tutaj chodzi mi, że pokazuje km/l, chciałbym żeby pokazywało np: 5,3L/100

Jeżeli chodzi o to średnie to musisz się trochę postarać żeby pokazało 5.3l/100 :D

Pojeździj trochę zobaczysz że średnie spalanie będzie malało ;)

Wygląda na to że wszystko masz OK tylko gdzieś wcięło chwilowe spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż szkoda, pomyślę o tym, może uda mi się znaleźć kogoś ogarniętego, ewentualnie zwrócę się do Ciebie na priv. A czy koniecznie musi to być clip? mój znajomy ma program chyba VAG się nazywa lub jakoś inaczej może by tym to zrobić, ile taki clip kosztuje żebym mógł sobie sam grzebać w elektryce samochodu

 

Dodano: 22 cze 2016 - 09:02

no to akurat wiem, z tym, że pokazuje na odwrót no i nie mam tego chwilowego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przeprowadzić konfigurację licznika (parametr do zmiany: jednostka zużycia). Nie musi to być clip, jak ma ktoś w okolicy Ktsa, Adp (niektórzy mechanicy mają takowe urządzenia) i chyba też Maxiecu to też da się to zrobić bez problemu, wystarczy ktoś kto zna się na obsłudze danego urządzenia/diagnoskopu.

Vagiem tego nie zrobisz, clip - właściwie chiński klon kosztuje od 400 do 800zł zależnie gdzie kupisz.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, będę podejmował kroki w tym temacie przy najbliższym czasie. dziękuję i pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!