Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ślizganie sprzęgła po wymianie oleju


herrscher

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Niedawno dokonałem wymiany oleju w silniku. Nalało mi się go dosyć sporo, gdyż po zalaniu było bardzo blisko wartości MAX. Postanowiłem zostawić tak jak jest. Niedługo potem zaczęło mi się ślizgać sprzęgło przy wciśnięciu gazu w podłogę i przekroczeniu 2800rpm. Samo sprzęgło wyeliminowałem, gdyż jest nowe (wymieniane 5000km temu).

Okazuje się, że w okolicach czujnika położenia wału korbowego doszło do lekkiego zapocenia olejem. Prawdopodobnie olej wydostał się przez uszczelniacz wału, zapaprał tarczę sprzęgłową i wspomniany czujnik halla.

Ponadto doszło do zapocenia kolektora ssącego w miejscu łączenia z silnikiem.

Postanowiłem jeszcze raz sprawdzić poziom oleju po dłuższym postoju i było 2mm ponad MAX. Dzisiaj odessałem nadmiar oleju do poziomu idealnie pośrodku MIN i MAX i będę obserwował wycieki.

Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Generalnie plan jest taki by nieco przypalić sprzęgło by usunąć olej z tarczy sprzęgłowej z nadzieją, że przestanie się ślizgać. Inaczej czeka mnie robota identyczna jak przy wymianie sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z dłużej jazdy, podczas której trochę mocniej przypaliłem sprzęgło a następnie dałem mocniej po obrotach (pod obciążeniem). Ślizga się mniej. Teraz lekki uślizg następuje w okolicach 4500rpm i pedale w podłodze. Być może mniejsza ilość oleju w silniku zmniejszyła ciśnienie i już tak nie pluje. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!