Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane - przełącznik kierunkowskazów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Megane Scenik 1,6 , 8V, rocznik 1998. Mam problem z przełączaniem kierunków. Otóż skręcając w prawo włączam kierunkowskaz. Po powrotnym ruchu kierownicą dźwignia zmiany kierunków przełącza się sama na kierunek w lewo. Dzieje się tak zawsze przy szybkim ruchu powrotnym kierownicy. Gdy ten ruch jest wolniejszy to jest wszystko w porządku.

I moje pytanie w związku z tym: czy można to jakoś samodzielnie naprawić czy trzeba będzie wymienić całą dźwignię zmiany kierunków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo i do tej pory już wyrobiłem sobie nawyk albo wyłączenia albo odkręcania tylko do "na wprost" (nie przeciągania w lewo). Nie miałem jeszcze czasu aby zdemontować manetek bo wydaje mi sie że można by ciaśniej skręcić o ile tam istnieją jakieś imbusy. Doraznie i nie fachowo po prostu wepchąć gąbkę w dół od manetki (pod osłone manetki). Tam brakuje tylko delikatnie zwiększyć opór bezwładności manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem identyczny. Już prawie myślałem że coś nie tak, a to ci dopiero niespodzianka. Też rozważałem temat podłożenia czegoś. Ale muszę się do tego dobrać. Tylko teraz troszkę zimno, ale ma się poprawić a wtedy :-) Nie wiem jak wygląda ten mechanizm w tym autku, ale prawdopodobnie wina jest zapadka, która ma zatrzymywać przełącznik. Jak ktoś coś wykombinuje to proszę pisać, razem damy radę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wstepie jak tylko czas zdobede wciskam doraźnie twardszą gąbkę pod plastik i pod manetkę. Nie mam czasu na ściąganie kiery i zwijacza (chyba że będzie lało to czas uzyskam samoczynnie :-) ) dla lepszego oblookania sprawy. Pojęcia nie mam jaka była myśl francuskich inżynierów ale to raczej nie zapadka a bezwładność gały (w dół tylko). Jeżeli nie jest to skręcone śrubą centarlną etc to obawiam sie że nic nie wymyślimy (wsypanie piasku odpada :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio kilka razy zdarzyło mi się, że włączyłem migacz, a on nie zadziałał, wyłaczyłem i włączyłem jeszcze raz i działał normalnie... innym razem włączył sie po pewnym czasie...

jak na razie zdarzyło mi sie to około 4 zazy od 2 tygodni.

Mam Megane z 96'

 

tak przy okazji: czasami po wyjściu z zakrętu migacz sam odbije z prawego na lewy...

 

proszę o pomoc?? co pokolei powinienem sprawdzać??

z góry dziękuje i pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami po wyjściu z zakrętu migacz sam odbije z prawego na lewy...
Niestety to fabryczna bolączka Meganek z tego okresu. Niby można w przełączniku jakiś ząbek podpiłować ale wiąże się to z jego rozebraniem. Łatwiej przyswoić sobie mniej energiczne odpuszczanie kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czasami po wyjściu z zakrętu migacz sam odbije z prawego na lewy...

 

Mam ten sam problem Megankę mam od grudnia 2007, ale wydaje mi się, że wcześniej kierunkowskaz nie przeskakiwał mi tak z prawego na lewy, a teraz od kilku miesięcy przeskakuje :/ Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić, ewentualnie co rozebrać, i jak zrobić to napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów - dzisiaj w mojej bezawaryjnej megance zdarzyło się kuku - nie działają kierunkowskazy - czasami działają przy skręconej na max kierownicy, czasami jak trzymam u nasady manetkę - ale przeważnie w ogóle nie reagują na ruch dźwigni - awaryjki mam.

Co to może być i czy opłaca mi się samemu rozbierać ( nie mam zbytnio czasu ) - czy od razu do mechanika lub elektryka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!