Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak to jest z tym podciśnieniem


Bumpalump

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazanie z MAP Sensora zmniejsza się gdy powstaje nieszczelność.

Wskazanie z MAP Sensora zmniejsza się gdy uchylam przepustnicę.

Wskazanie z MAP Sensora na wyłączonym silniku wynosi 95kpa

Wskazanie z MAP Sensora na biegu jałowym wynosi 45kpa

Gdy depnę gaz do podłogi na niskich obrotach i wysokim biegu wskazanie wynosi 95kpa

 

W takim razie jest to wskazanie ciśnienia czy podciśnienia?

 

95kpa na wyłączonym silniku sugeruje że czujnik podaje ciśnienie które musimy odjąć od ok 100kpa ciśnienia atmosferycznego i wyjdzie nam podciśnienie. To dało by ok 65kpa podciśnienia w dolocie.

 

Jednak celowe rozszczelnienie dolotu powoduje spadek wskazań do wartości 35kpa więc podciśnienie wynosiło by ok 60kpa, ale z tego co wiem to lewe powietrze powoduje zmniejszenie podciśnienia.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

39 powiedzmy że jeszcze ujdzie ale 45 na jałowym bez żadnego obciążenia to nie jest normalne i potwierdzi to każdy spec. Jeśli nie łapie lewego powietrza to przyczyną mogą być niewłaściwe luzy zaworowe, przestawiony rozrząd, zła kondycja silnika. U mnie jest ok 35. Z tego co się kiedyś dokopalem w serwisówce jest 32 +- 4 kpa. Odczytu dokonujemy przy dobrze rozgrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, silnik na biegu jałowym nie oznacza braku obciążenia, jego obciążenie wynosi wtedy ok 40% i obciążenie to spada tym bardziej im bliżej obroty zblizaja sie do max momentu obrotowego, wtedy silnik ma najlepsze warunki pracy, obciążenie wynosi wtedy ok 15-20% i cisnienie w kolektorze siega 22kla co daje 78kpa podciśnienia

 

Dodano: 10 sie 2016 - 20:26

Auto zaliczyło diagnostykę w 2 dobrych warsztatach, mój problem jest dalej nie rozwiązany ale jeśli chodzi o podciśnienia to oboje zgodnie twierdzą, że parametry są idealne i nic nie odbiega od normy.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!