Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoją meganką. Otóż wczoraj rano mi odpaliła z lekkim opóźnieniem ale odpaliła za pierwszym razem. Dojechałem do sklepu po powrocie wsiadam do auta przekręcam kluczyk i cisza. Po kilku minutach i kilku próbach udało mi się auto odpalić i dojechać do domu. Wczoraj wieczorem po tej sytuacji i postoju odpaliła, dzisiaj rano też za pierwszym razem ale po wyłączeniu silnika już nie chce odpalić ponownie. Zauważyłem, że rura dolotowa powietrza jest przerwana i jest dziura. Myślałem, że to jest przyczyną więc skleiłem to taśmą jakąś ale nie pomogło. Po przekręceniu słychać takie cyknięcie przez chwilę w okolicach akumulatora ale rozrusznik nie kręci - przynajmniej nie słychać tego charakterystycznego dźwięku. Co może być przyczyną takiej sytuacji? Dodam, że po przekręcenia kluczyka na zapłon - radio gra, po przekręceniu kluczyka w pozycję do uruchomienia silnika radio gaśnie. Czy to akumulator?

Edytowane przez Pablox2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli akumulator by był padnięty raczej by np. po 3 próbach nieodpalał dalej. Można przypuszczać że może klema gdzieś się poluzowała lub przewody dodatkowe na klemach. Może rozrusznik odmawia posłuszeństwa albo gdzieś coś się przetarło. Najlepiej sprawdzać pokoleji i wykluczać powoli. Może być też immo lub stacyjka. Zacznij najpierw od klem i przewodów.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że dzisiaj już wgl. nie odpala, dzisiaj rano odpalił bez problemu a po wyłączeniu silnika i za chwilę ponownej próbie uruchomienia nie chce już odpalić ani razu. Wcześniej nie było żadnych problemów z uruchomieniem dopiero teraz. Dodam bo to pewnie ważne, że mam radio, które wymaga włączonego zapłonu lub silnika aby go słuchać. Słuchałem go właśnie na zapłonie a rzadko jeździłem i może aku nie miało jak się doładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź aku. Najszybciej będzie jak ktoś odpali cie na kable lub podładuj jak masz możliwość aku w domu. W tedy będziesz widział czy problem się rozwiązał.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jednak poluzowała się klema minusowa. Dzięki za pomoc.

 

Dodano: 06 sie 2016 - 20:42

Jednak auto dalej nie odpala. Odpaliło kilka razy po oczyszczeniu i dokręceniu klemy a teraz znów problem powrócił. Auto nie kręci a elektronika działa z wyjątkiem podświetlenia zegarów. Co to może być?

Edytowane przez Pablox2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!