Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupię Renault Scenic I - do ~10tys zl


Jackass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

 

Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post 8-) Od pol roku mam prawko i teraz zaczynam zastanawiac sie nad wlasnym samochodem. Jezdze aktualnie Renault Scenic II 1.6l należącym do rodziców i muszę przyznać, że to chyba najwygodniejszy samochód jakim jeździłem - a mimo krótkiego "stażu" już trochę pojezdzilem :P Zastanawiam się nad swoim autem, bo tak to jestem skazany na dzielenie się z rodzicami, a właściwie pożyczanie od nich fury raz na jakis czas.

 

Mam odłożone około 10tys zł (do tego może jeszcze ze 2 tys dojdzie w ciągu miesiąca). Ojciec namawia mnie na odkupienie od wujka Opla Astry 1.4l 97', jednak ja wolę coś o większych gabarytach. Czytając to zastanawiacie się pewnie po co 19latkowi taka "krowa" jak Renault Scenic. Otoz wszystkich to dziwi, ale mi sie podoba Scenic :] Co prawda Scenic I to nie to samo co II, ale lepsze to moim zdaniem od jakiegos malego sedana :P Ten Scenic to tez troche na moje "gabaryty". Mam prawie 2m wzrostu :P Cenie sobie wygode :P

 

Dobra, rozpisalem sie, a mialo byc tylko ogloszenie. Jak ktos ma jakas propozycje to prosze o pisanie w tym watku lub na PW.

 

P.S.Samochod chcialbym odebrac po 20 maja, bo wczesniej mam matury i wolę się do nich przygotowywać niż bawić się autkiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 19latkowi taka "krowa" jak Renault Scenic

 

Ja Ci dam KROWA :evil: Masz wpadkę na samym starcie, czekaj jak to kol. Robak przeczyta, od razu masz dwóch modów przeciwko sobie. :evil:

(to oczywiście żarty, ;-) witamy na forum, chociaż od przywitań jest inny dział) - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, ja ten samochod bardzo szanuje :P Znajomi nazywają to "krową" bo jest wielki i podobno nieporęczny. Moim zdaniem Scenic to bdb samochod :P Tak jak wspominałem jeżdżę "dwójką" 1.6. Kumpel ma "dwójeczkę" z silnikiem 1.9 diesla i to juz nie to samo. Jezdzilem i stwierdzilem, ze kategorycznie nie chce nic z ASR i ESP, bo z czyms takim nie ma zabawy :P Ale turbinka to fajna sprawa.

 

Dobra, nie robie juz offtopu.

 

gojgien, a moze Ty swojego Scenica bys chcial sprzedac za jakis miesiac :P :P

 

Aha, silnik do tego co chce jakikolwiek, bo wiem ze niczego bdb sie w tej cenie nie dostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam najbardziej podoba sie Scenic Ph1, Ph2 już nie tak bardzo, ze względu na układ przednich świateł i chrapy na masce, o Scenic-u II nie chcę wspominać.

Jak bym miał doradzić to szukaj Scenica z okresu 03-09. 1999, to taka niby przejściówka przejściówki czyli coś pomiędzy Ph1 a Ph2.

Nie rozpisując się to nowe silniki w starej budzie.

Chyba najbardziej optymalnym wyborem byłby silnik benzynowy 1,6/16V serii K4M7.

Ale pewnie za 10 tyś. nie ma szans.

 

BTW

Z tą krową to po bandzie pojechałeś, nie ma co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to zastanawiacie się pewnie po co 19latkowi taka "krowa" jak Renault Scenic.

Oj, wtopa na całego z tą krową :P i to na dzień dobry :P

Nie, ja uważam, że im większe tym bezpieczniejsze a już Renault to całkiem bezpieczny :P Już nie jednego uratowało - pooglądaj i poczytaj w temacie o "rozbitkach"

Panowie takim "autobusem" też da się śmigać i to jak wygodnie ;-) :P Ciężko tylko będzie znaleźć tak do 10 tys. Bardziej prawdopodobne MI do `98 roku.

 

Otoz wszystkich to dziwi, ale mi sie podoba Scenic :]

Mnie to nie dziwi - rozumiem i szanuję :P Miłość to miłość - jak to mówią na dobre i na złe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYTAŁEM!!! autobus jeszcze zniosę ale krowa..... za 12000 można już szukać ale max to będzie rocznik 98 proponuję pożyczyć i kupic coś już w nowej budzie od 09.1999 i tylko nie krowa proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackass, posłuchaj rady kolegi Robak'a odłóż jeszcze troche grosza i poszukaj modelu w nowej budzie. Nie daj sie namawiać na Astre I - jest surowa w środku, koszmarnie plastikowa, a scenik to moim zdaniem najładniejsze auto w swojej klasie.

 

No i nie jest aż taki wielki zeby nazwać go "krową" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dla mnie scenic "krową" nie jest. "Krowa" jest okresleniem mojego samochodu przez kumpli :P Także jak kogoś uraziłem tym to przepraszam :P Kumpel który ma Scenica uważa go za g*wno, ale on po prostu lubi male samochody. Moim zdaniem z takich "przyziemnych" (czyt. w miare tanich i dobrych) samochodów Scenic jest bdb. Chociaz jeszcze o Kangoo myslalem, ale on ma spalanie wieksze :/ Ze Scenicow to bardziej mi sie podoba ten Ph2 od Ph1, ale najladniejszy chyba jest Scenic II :P Wiem - rzecz gustu, ale na "dwójkę" to nawet nie mam co liczyć w takiej kasie.

Ojciec chce zmieniac naszego terazniejszego Scenica II na Grand Scenica II tak pod koniec roku. Ja do tego czasu chciałbym już mieć swój (jak to Wy mówicie) "autobus", po to by miec go z czym porownac - teraz jest benzyna 1.6, potem ma byc diesel 2.0. Wiec bedzie z czym rownac :P

Jakbyscie mieli jakies propozycje co do tego scenica to dajcie znac. Zalozmy ze 15k zl bede mial :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec chce zmieniac naszego terazniejszego Scenica II na Grand Scenica II tak pod koniec roku.

Ja bym poczekał i odkupił od ojca. Wtedy masz pewne auto od pewnego właściciela. Dla dobrego egzemplarza warto się przemęczyć te 6 mies. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, myślę, że za ten samochód 35-40tys zl. ojciec bedzie chcial. To jest ta wersja na full wypasie... W pol roku nie zarobie 20-30tys na pewno. Moje srednie zarobki miesieczne to cos kolo 2tys zl. Zarabiam to na skupowaniu/sprzedawaniu telefonow (oraz akcesoriow do nich) i ich naprawie. Moglbym (a raczej na pewno to zrobie) jeszcze dodatkowa prace dorwac, ale tu pytanie co moge zrobic... Byc moze zostane kierowca na 2-3 miesiace. Wtedy pensja kolo 2-3tys wpadnie co miesiac dodatkowo. Wiec podliczajac to wszystko to wyciagne max 10tys (ktore mam odlozone), 6x2tys=12tys (za telefony) i 3x3tys=9tys (za kierowce). Wtedy osiagne lacznie 31tys, wiec w dalszym ciagu nie bede mial kasy na tego scenica :P Poza tym wolalbym miec juz samochod na wakacje... Wiec chyba rozumiecie - dlatego wolalbym starego Scenica.

 

Ew. przyszło mi teraz do głowy coś takiego, że wezmę tą Astrę, pojezdze nią do listopada i jak się uzbiera kasa to odkupię od ojca Scenica (sprzedając wcześniej Opla), jak nie to cos sie wymysli... Moze sie ojca namowi zeby w styczniu dopiero zakupil nowy samochod :]

 

Ale tak jak pisalem - jakbyscie mieli jakiegos starego Scenica na sprzedaz albo wyczajoną jakąś fajną ofertę to piszcie :P

 

[ Dodano: 2008-04-29, 12:51 ]

Dla dobrego egzemplarza warto się przemęczyć te 6 mies. :P
To jeszcze bym chciał sprostować :P Mój Scenic za bardzo dobry nie jest, bo cały czas coś siada... To jeden z pierwszych egzemplarzy, zakupiony tydzien (z tego co pamietam) po premierze - co z tego wynika jeden z bardziej wadliwych. Miał wiele niedoróbek wymienianych. W sumie teraz wszystko jest ok, bo praktycznie wszystko zostało wymienione :P Jedyną wadą jest w tej chwili coś z rozrusznikiem. Wcześniej był taki okres że nie chciał palić za pierwszym razem, ale to naprawiono. Teraz czasem gaśnie przy zapłonie (po chwili schodzi z obrotów) i muszę czasem przygazować silnik, żeby samochód nie zgasł. Potem już normalnie chodzi. No i jeszcze się ABS wyłącza przy "piszczeniu" na ręcznym, ale to słyszałem że normalne. Włącza się po ponownym włączeniu silnika. Wiem, wiem - wadą to nie jest, bo to nie samochód do pseudo-driftingu :P

 

Ze względu na elektonikę wolałbym Scenica I, bo nie ma tylu udziwnien typu: elektroniczny ręczny, czy LCD zamiast deski rozdzielczej. U nas LCD już się raz spalił...

 

No, ale wiadomo, że wiem że ten samochód nie był nigdy stukany i wiem co w nim było robione. A wady elektroniki są nieuniknione...

 

[ Dodano: 2008-04-29, 13:01 ]

P.S. Z tego ogłoszenia zrobiła się niejako dyskusja - może któryś z administratorów/moderatorów mógłby przenieść ten temat do działu "Zakup Megane / Scenic - Porady" :P Oczywiście jeśli uda to za potrzebne :P Bo tworzy się dyskusja w ogłoszeniach :]

 

[ Dodano: 2008-04-29, 15:05 ]

Dzięki za przeniesienie tematu :P

 

Znalazłem dość ciekawego Scenica - http://krakow.gumtree.pl/krakow/73/20760873.html . Jest to I po faceliftingu, zaj*bisty stan, dobra wersja. Więc może czegoś takiego bym się dorobił po wakacjach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, powiem Ci ze 10-12 tys to ciut mało jeśli chcesz kupić Scenica w dobrym stanie.

Ostatnio się trochę orientowałem po ile chodzą ze względu na to że po wakacjach będę sprzedawał mojego.. Często możesz trafić na super stan wg. właściciela a na żywo trup, zajechany w środku .... Generalnie lepiej ciut dołożyć i kupić autko droższe ale w lepszym stanie...

Za 15k już coś znajdziesz ciekawego... możesz poszukać coś a'la scenic Robaka.. czyli starsza buda (wedlug mnie ładniejsza linia) a środek już z nowszej fazy.. i silniki 16V...

Ja mam starą dobrą jednostkę 2,0 8V i nie mogę złego słowa powiedzieć .. przede wszystkim tani w naprawach (odpukać jeszcze nic po za rozrządem paskami i filtrami nie robiłem), bardziej elastyczny od 16V i bardziej trwały .. :P .. ale unikaj 1,6e 8V bo do takiej gabloty to będzie ciut mało..

Tyle ode mnie.. życzę wytrwałości w szukaniu odpowiedniego egzemplarza.. nie jest łatwo.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!