Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reset godziny i kilometrów po wyłączeniu auta Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale mam dziwny problem. Od niedawna jestem nowym użytkownikiem Megane 1.6 16v kombi z 2002 roku zwaną chyba Megane I. gdy odpalam auto, licznik km ogólny działa, ale zegar i licznik km (ten drugi) zaczyna od zera. ustawiając zegar oraz jadąc np 10 km, wszystko pokazuje, ale w momencie wyłączenia auta, i ponownego odpalenia znowu się resetują. Gdzieś w necie znalazłem aby zobaczyć styki, podpięcia licznika lub kable, czy czasami coś tam niełączny, ale wydaje się być wszystko OK, czy macie jakiś inny pomysł? coś w necie piszą o bezpieczniku od pamięci "memo" czy jakoś tak, ale gdzie go szukać ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. PS: pyta mnie forum czy to phl czy phll, ale nie mam pojęcia :)

 

Dodano: 25 sie 2016 - 09:47

Witam, czyli nikt nic nie wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator dobrze naładowany, klemy wyczyszczone i porządnie dokręcone, a do tego masa samego akumulatora sprawdzona? Jeśli nie to od tego bym zaczął :)

W kwestii wersji auta to jeśli jest z 2002 będzie po lifcie, ph I skończyło się w 99' roku.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droopy, dziękuję za odpowiedź, tak sprawdzone, klepy wyczyszczone dokręcone, na aku bolce także wyczyszczone, wszystko inne działa OK, jedynie dziwna akcja właśnie z tym licznikiem, a przyznam że jest to bardzo potrzebna mi opcja :( dlatego zależy mi na pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to trochę jakby nie było stałego plusa na liczniku i zegarku. Jak kluczyk w stacyjce przekręcony to dostaje prąd i działa, jak kluczyk wyciągasz to ginie napięcie i się resetuje. Niektóre układy w aucie są stale podtrzymywane, podłączone bezpośrednio do akumulatora. Oczywiście to hipoteza, nie znam dokładnych połączeń elektrycznych niestety, musiałbyś schematy poszukać i posprawdzać odpowiednie przewody.

Co do tego bezpiecznika "memo", jak to napisałeś, to pierwsze słyszę. Być może chodzi o "injection memo", ale to jest zupełnie coś innego.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek.j Dziękuję, ale aku nowy :(

droopy dokładnie jest tak jak piszesz, pewnie jest, a może jakis bezpiecznik jest za to odpowiedzialny ? bo chyba nie idzie bezpośrednio na aku napięcie, może gdzies po drodze coś jest, tylko pytanie gdzie :( Tak właśnie jest jak piszesz, sprawdzałem luty w samych zegarach i wydaje sie być tam wszystko OK, pewnie rzecz jest banalna, ale nawet nie wiem gdzie szukać i od czego zacząć/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze są tylko bezpieczniki. W przypadku zegarka ten sam bezpiecznik odpowiada też chociażby za radio. Jeśli chodzi o wskaźniki to na jednym bezpieczniku od nich masz też podpięty chociażby immo. Jeśli któryś bezpiecznik byłby wadliwy to miałbyś problemy z odblokowaniem immo czy jakieś cyrki z radiem, a jak rozumiem tego nie ma. Ale dla pewności możesz wymienić oba bezpieczniki, są w tej skrzynce przy nodze kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio działa poprawnie, i reszta także, ok wymienię bezpieczniki, zastanawia mnie jeszcze fakt tych bezpieczników pod maską czy tam nie ma czegoś ważnego. Czyli Mówisz że nie masz pojęcia co może byc nie tak ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale download masz książkę serwisową do tego auta, znajdziesz tam rozpisane bezpieczniki. Na pewno jest jeszcze jakiś główny związany z ogólnym zasilaniem podzespołów elektrycznych w aucie, no ale jego awaria to raczej ciemność w całym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest książka http://megane.com.pl/files/download/81-sam-naprawiam-megane-scenic-i-phii/. W wyposażeniu elektrycznym masz opisy bezpieczników, a niżej różne schematy elektryczne. Swoją drogą nie cytuj całych wypowiedzi bo jest to zabronione tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!