Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od roku czasu. Zaczely sie zimne noce po odpaleniu megany 1.6e 90km chodzi normalnie lecz gdy chce przyspieszyć szarpie silnikiem muli dlawi sie przerywa nie wiem jak to inaczej opisac. Czytalem rozne fora wymienialem cewki kable swiece czyscilen krokowy wymienilem komputer i bez rezultatu. Po rozgrzaniu silnika dosyc mocno normalnie przyspiesza i raz na jakis czas sie przydusi. Gdzie moge szukac przyczyn? Usterka pojawila sie w zeszla zime cale lato byl spokoj i teraz znow

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedemna czujnik walu juz ktos wymienial najwidoczniej nial to samo ale mam ten poprzedni czujnik filtr powietrza czysty i paliwa po wymianie gdy na poczatku go kupilem niestety sie to dzialo juz

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ostatni raz regulowałeś zawory w silniku? Jak dawno albo nawet nigdy to warto się tym zająć. Jak masz szczelinomierz i podstawowe klucze to dasz sobie radę nawet sam, na dziale download jest dobry manual z tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie nigdy a gdy go odpale to faktycznie slychac jak klekocze jaka szczelina powinna byc? I czy jak zdejme klawiature czy nie bede musial uszczelki wymienic? Bylem wlasnie przy aucie na wolnych obrotach gdy mu przegazuje z 2 3 razy sie przydusi i wkreci na obroty i tak za kazdym razem moze to wam cos pomoze

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolotowy chyba 0.15, a wylotowy 0.25, ale sprawdź dokładnie w "Sam naprawiam" bo ręki nie dam sobie uciąć ;) W manualu tutaj z forum zresztą też były te wartości luzów podane. Po zdjęciu pokrywy koniecznie zmień uszczelkę. U mnie ona coś w granicach 25zł kosztowała z tego co pamiętam, żaden majątek. Nawet jeśli to nie pomoże w Twoim problemie, choć jak najbardziej może, to i tak dobrze to zrobić skoro nigdy nie było robione...

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Okej jutro pobawie sie z tym i dam znać o efektach

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Polecam przeczytanie Regulaminu.

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 16 wrz 2016 - 22:25

Za regulacje się nie zabrałem z braku czasu ale w poniedziałek jadę na remont silnika do tej pory wymieniłem czujnik powietrza i przepustnicy oraz wtryski brak rezultatu.

 

Dodano: 20 paź 2016 - 19:51

Powodem szarpania były cewki, po wymianie problem ustał.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!