Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Specyfika silnika 2.0 dci a klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

jestem tutaj nowy , megane II CC 2.0 dci/150 km z 2006r posiadam od 6 m-c a od dwóch m-cy walczę z klimatyzacją .moje autko miało zatarty ( zalaną i przez rok niesprawną klimę) kompresor. Dopiero dwa miechy temu nazbierałem pieniążków by móc podjąć się wyzwania naprawy klimy. No i niestety po pierwszej wymianie sprężarki (700zł - 1140090;8200356576;5 CVC;delphi 05186161338.A ) klima działała z 1 m-c. (wymiana w/w delikwenta pociągnęła za sobą wymianę na nowe elementy wszystkiego oprócz czegoś w kokpicie.Podczas 2-go podejścias u mechanika diagnoza brzmi tak : sprzęgło od sprężarki spalone - niewiedzieć czemu, po załączeniu na "KRÓTKO" KLIMA NIE "STARTUJE"

W związku z tym postanowiłem iść dłuższą drogą by kolejna sprężarka nie podzieliła losu poprzedniczki.

I- chcę się od szanownych kolegów i koleżanek ( mam nadzieję , że takowe również tutaj są :)) dowiedzieć czy :

1 - MAM TERAZ NA POKŁADZIE DEDYKOWANY KOMPRESOR ? a jaK NIE TO JAKI POWINNIEN TAM KURCZE BYĆ ?

2 - intalacja była przedmuchana ozonem - mechanik solidny i bardzo dbający o szczegóły, ale czy nie mógł znów z tej części co została niewymieniona odpaść jakiś farfocel i załatwił mi na cacy sprężarkę ?

3 - mechanik jest wzorowy ale naprawia wszystko - może więc ktoś ma sprawdzonego mech. ale tylko od CC klim ( tak brzmi to jak prezent na gwiazdkę ...- żeby jeszcze znał motor 2.0 dci ......prawie nikt nic o nim nie wie..),

4 - BRAK MI POMYSŁU od czego teraz zacząć by znów nie zbierać przez kolejne 6 m-y na kolejną naprawę ( łączny koszt był na poziomie 2 tyś zł, - moduł tylnej szybki..dalej sprawny w 505% .wym oleju, filtrów ...itp )

PRZEPRASZAM , ŻE SIĘ TAK ROZWODZĘ I CZAS SZANOWNYM KOLEGOM I KOLEŻANKOM ZABIERAM...- tak sobie naiwnie myślę , że skoro jesteście państwo pasjonatami swoich samochodzików to zapewne żaden problem nie jest wam obcy , więc tylko od waszej dobrej woli zależy ile czasu i środków jeszcze będę musiał poświęcić by cieszyć się tym podójnie nowym dla mnie nabytkiem ...(pragnę nadmienić , iż kupiłem CABRIO w przypływie chwili ( by nie rzec pochopnie :) ) i jak dotej pory bardzo cieszy mnie obcowanie na codzień z moim nowym nabytkiem :) - tylko ta zadra w oku.........jak sól piecze :) pomóżcie jak możecie :)

dziękuję Ps. mam nadzieję , że moderator mnie nie zabanuje ...? tak to sie pisze?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 - Caps Lock - są inne narzędzia które pozwalają na wyróżnienie tekstu.

Tematów nie zakładamy gdzie bądź, wybieramy też odpowiedni tag z modelem auta.

Przenoszę do odpowiedniego działu.

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 10 wrz 2016 - 20:54

dziękuję

proszę bardzo - będzie nawet w lepszym towarzystwie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ prawdopodobnie został napełniony azotem, a nie przedmuchany ozonem... awaria o której piszesz, rok niesprawna klima, zalana, powoduje, że oprócz wymiany kompresora powinien być wymieniony osuszacz klimatyzacji - brak jego wymiany po dłuższym rozszczelnieniu układu powoduje ponowną awarię kompresora....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję tetryk

zgadza się osuszacz oraz przewody i reszta musi być czysta od zanieczyszczen i wody, wilgoci.

koledzy z innego forum namierzyli mi sprężarkę, pozostaje się mi dowiedzieć czy da sie zamontowac sitko-filterek no i znaleźć specjalistę od klimy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!