Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem, błędy DF038, DF078, P0300


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Walczę już tydzień z moim Megane II i potrzebuje pomocy.

Podczas jazdy coraz częściej wyskakują mi komunikaty: SPRAWDŹ WTRYSK i SPRAWDŹ ASR auto przechodzi w tryb awaryjny obroty ok. 2000 prędkość max 70 po przekroczeniu prędkości i dłuższej jeździe szarpanie. Posiadam LPG i błąd wyskakuje tylko na gazie, zauważyłem, że dzieje się to najczęściej podczas przyspieszania.

Na początku błędy były odczytywane testerem od Viakena DS936 który wyświetlał błędy: DF038 i DF078 - błąd komputera i przepustnicy wiec w tym kierunku szukałem przyczyny. Wymieniłem przepustnice(używaną), oring przepustnicy, oringi kolektora. Dalej to samo.

Podciśnienie na wolnych obrotach 33-35 kPa podczas przyspieszania 97-99 kPa. Jak wejdzie w tryb awaryjny obroty ok 2000, podsinienie 76 kPa. Jak podczas jazdy zdejmę nogę z gazu to podciśnienie 19 kPa. Czyli wydaje mi sie że układ dolotowy szczelny???

Ostatnio podłączony ELM327 i on wskazuje błąd: P0300 więc wypadanie zapłonu. Zaczynam się zastanawiać w czym tkwi problem. Świece wykręcałem i wyglądały ok, jutro zmienię na nowe może pomoże.

Może cewki?

Jakieś sugestię?

 

Myślałem, że napisze co było przyczyną. Może komuś kiedyś pomogę;).

Przyczyną okazała się jedna ze świec. Kupiłem cztery oryginalne i problem został zażegnany.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez rkubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!