Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1.9 dci 102 KM nie odpala


kolega007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

sprawa wygląda tak, że coraz częściej mój Scenic nie odpala. Raz jest tak, że już jakby "zassał" paliwo i miał odpalić, ale nic z tego, później tylko kręci i nic. Pompkę raczej bym wykluczył, bo słychać buczenie, czujnik położenia wału wymieniony. Czasem pomaga przepchniecie na luzie do tyłu, dziwne, ale pomaga. Znalazłem przetarte przewody dochodzące do wtrysku (pierwszy po stronie pasażera) pod obudową filtra powietrza, były mocno zagięte. Odizolowanie pomogło ale na krótko, problem się zaczął powtarzać, więc oblutowałem te przewody i odizolowałem znowu. Ale niestety nie pomogło. Czujnik położenia wałka rozrządu przemyty. Co to może Waszym zdaniem być? Dodam, że wolne obroty są stabilne, jakiś czas temu wymieniony regulator ciśnienia paliwa, a silnikiem trochę rzuca w cyklicznych odstępach, najbardziej słychać to z prawej strony.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wymaga generalnego przeglądu, min; szczelności połączeń układu zasilania, dobrego kontaktu elektrycznego urządzeń, stanu świec, akumulatora , rozrusznika. Przewody metalowe paliwowe, wymienia się na nowe aby być pewny szczelności.

Jeśli poziom paliwa ma wpływ na odpalanie silnika (przepychanie auta ) to w 100 % winny jest;

- pochłaniacz par paliwa ,

- lub elektrozawór nim sterujący.

Należy odpiąć pochłaniacz lub elektrozawór i zobaczyć efekt pracy silnika .

Jeżeli to nie pomoże,to najczęstszą przyczyną trudności rozruchu silnika jest ;

- czujnik temperatury płynu chłodzącego silnika ,

- czujnik położenia ( obrotów ) wału korbowego ( nowy nie zawsze jest sprawny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!