Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kupno pierwszego autka Pomocy


saturator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

W poniedziałek mam się stawić w komisie po taki oto pojazd:

dsc00420og9.th.jpg dsc00421fj0.th.jpg dsc00415uj1.th.jpg dsc00422lr0.th.jpg dsc00417lv3.th.jpg

Autko jest z 98 roku / 99 rej. sprowadzone z Niemiec. Co ciekawe jego przebieg to 38.000 km. Byłem na miejscu z dobrym fachowcem który powiedział że jest to przebieg najprawdopodobniej prawdziwy gdyż silnik brzmi na 3-4 letni. Samochód wygląda naprawdę jak nowy poza delikatnie przetartą kierownicą, nawet siedzenia są jeszcze dość twarde. I mam pytanie co to tego wycięcia na obudowie silnika, mój mechanik powiedział że zostało ono stworzone w celu obniżenia temperatury kolektora czy czegoś tam i w niczym nie szkodzi (nie znam się). Nawet koło zapasowe i zestaw narzędzi pod nim są jeszcze fabrycznie zapakowane ogólnie wszystko bardzo ciekawie wygląda. Mój mechanik ocenił że jest to egzemplarz bezwypadkowy i nie ma w nim ani jednej lewej części, wszystko jak w oryginalnej renówce. Posiada klimkę, elektryka lust/szyb, 4 airbagi, immobiliser, centr. zamek i kosztuje 11.300 po opłatach. Byłem w ok 20 komisach i nic ciekawszego nie widziałem a w tym przypadku ocena mechanika/blacharza/lakiernika brzmiała "nie ma się do czego przyczepić" Chciałbym się jeszcze dowiedzieć ile to spali. Bardzo proszę o fachową ocenę i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta kiera, u mnie po 100k lepiej wyglądała (nie było pęknięć ani dziurek)

 

kolejną rzeczą jest pytanie o to po co w tak idealnym aucie (jak twierdzisz) wycinać otwór w osłonie kolektora? kolektory często pękają ale nie po takim przebiegu

 

następna rzecz to połamana osłona lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną rzeczą jest pytanie o to po co w tak idealnym aucie (jak twierdzisz) wycinać otwór w osłonie kolektora? kolektory często pękają ale nie po takim przebiegu

 

No tak jak mówię ja się na tym nie znam, a może ktoś miał doświadczenia z podobnym silnikiem i zrobił to zapobiegawczo? A co do lusterka prawego to racja nie ma osłonki, tyle że wole nie mieć osłonki niż auto bite w 3 miejscach. Jeżeli z kolei idzie o kierownice to mój mechanik też powiedział że w megane o takim przebiegu tak nie powinna wyglądać, tyle że kobiety najczęściej prowadzą lekko puszczają kierownicę przy wychodzeniu z zakrętów wynikiem czego najczęściej są takie otarcia (słowa mechanika), właścicielką była właśnie kobieta. Tylko nadal zastanawiam się nad tym przebiegiem, jest dokumentacja, wyglądająca na oryginalną, ale przebieg i tak jakiś niesamowicie dziwny. Jeszcze chciałbym się zorientować jak jest z ubezpieczeniem sprowadzanego auta ma jakiś okres wstępny czy od razu przy rejestracji muszę go ubezpieczyć? Bo tez w poniedziałek chcę odbyć jazdę próbna a jak ona się ma odbyć skoro auto bez blach stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dziura w osłonie kolektora świadczy o tym że ww osłona jest z mojego modelu silnika;] u mnie w 1,4 eco w miejscu tej dziury jest wspawane jakieś badziewie przez które idzie rura do filtra powietrza. co do kiery... tragedia!!! mam autko z przebiegiem 200 tys i nasze kierownice są takie same... albo cofnięty licznik (chociażby wymienione zegary na te z mniejszym przebiegiem, albo była porządna stłuczka tak jak miał mój szwagier kiedy kierownica się cała pogieła przez co trzeba było ją wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że kobiety najczęściej prowadzą lekko puszczają kierownicę przy wychodzeniu z zakrętów wynikiem czego najczęściej są takie otarcia (słowa mechanika), właścicielką była właśnie kobieta
Zabawny ten twój mechanik - kobiety prowadzą auta tak samo jak faceci, też mają dwie ręce i dwie nogi :P Jak opowiada takie bzdury ti podobnie można się odnieść do innych jego tez..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saturator, przeglądałem te fotki i tak mi sie wydaje, że to autko stoi w komisie na granicy Rybnika i Radlina przy ul, Wodzisławskiej. (pierwszy po prawej, za stacją "krab")

Jeśli mam rację, przeglądnij to auto 10 razy zanim coś podpiszesz i oddasz swoje pieniądze. Komis nie cieszy się najlepszą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dziura <ok>

 

Moj silnik ma 12 lat i wygląda tak samo, z ta różnica, ze nie ma tej dziurki (i jest to inny model) ;-)

 

Na ECU z lewej nie ma plastikowej osłony na komputer, chyba, ze te cuda (ten rocznik) jej nie posiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saturator, przeglądałem te fotki i tak mi sie wydaje, że to autko stoi w komisie na granicy Rybnika i Radlina przy ul, Wodzisławskiej. (pierwszy po prawej, za stacją "krab")

 

Dokładnie tam stoi :-|

 

Hmm.. widzę że rodzi się coraz więcej wątpliwości co do tego egzemplarza, sam już nie wiem co o tym myśleć. Zwracam się więc z prośbą wskazania jak największej ilości rzeczy/elementów które pomogły by mi stwierdzić autentyczność tego modelu. Oczywiście poza takimi jak krzywe schodzenie się elementów karoserii czy warstw kitu na blachach bo co do tych nie ma wątpliwości. Bardzo by mi zależało na takim autku ale nadziać się na minę to żadna rozkosz... :-/

 

[ Dodano: 2008-05-04, 19:47 ]

Jeszcze jedno małe pytanko. Czy wypad z tym autem na stację kontroli przed zakupem nie był by najrozsądniejszym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saturator, na ten przebieg nie postawiłbym nawet złotówki..

Kolejna rzecz jak pisze bronius po co odstawiać kombinacje skoro auto prawie nie jeździ, obudowa komputera powinna być i nie wiem czy nie było coś robione z samym komputerem bo przewód do niego nie biegnie sensownie.

Jeżeli jesteś na niego zdecydowany to nawet sie nie zastanawiaj, bierz go na przegląd i przy okazji na sprawdzenie grubości lakieru - szczególnie przyjrzałbym sie stronie pasażera.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na miejscu z dobrym fachowcem który powiedział że jest to przebieg najprawdopodobniej prawdziwy gdyż silnik brzmi na 3-4 letni.

 

uważaj na fachowców... chyba że to jakiś wujek, brat itp komu ufasz - kolegi ojciec i wujek handlowali autami i mówił jak jest często z fachowcami - dajesz mu 100 a on idzie ogląda a jak sie odwrócisz to facet wkłada mu drugą stówę do kieszeni i mówi "ja sprzedam a pan będziesz miał robotę". Mam auto z tego samego roku i ma 130000km z czego 30000 zrobiłem przez niecałe 2lata a wcześniej mieli je moi teście i dużo nie jeździli. Kierownice to moim zdaniem w megankach nie są zbyt trwałe ale w taki przebieg to chyba tylko super naiwna kobieta by uwierzyła tym bardziej że tu coś wytarte, tu brak plastiku na lusterku, tu brak obudowy komputera(100% powinna być - ale może sie zagrzewał komputer jak ten kolektor;-) i to śliczne okienko w osłonie kolektora-mistrzostwo świata.

Dziwnie mi jakoś wlew od płynu spryskiwaczy wygląda tzn jakby usytuowanie, korek wlewu oleju mam inny a silnik i rocznik to takie jak u mnie.

następna sprawa - ok 2 lata temu jak rejestrowałem babka w US spojrzała w książkę i powiedziała że ma napisane 12,5tyś zł - od tej pory to raczej auta nie zdrożały a na pewno się postarzały(nie wspominając już o tych wykazach w US).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po kompleksowym przeglądzie - bez zarzutów. Wczoraj byłem w komisie z 4 niezależnymi osobami z czego jeden zajmuje się sprowadzaniem aut i też nie widzieli przeciwskazań. Fachowiec to mechanik który od 3 lat naprawia mi auto w razie potrzeby i nigdy nie wzioł za to 10pln a na obejrzenie aut dla mnie zabrał mnie sam swoim pojazdem. Co do przebiegu to ja sobie nawet nie robię złudzeń że jest prawdziwy, ale stan auta na jakiś przesadnie wielki nie wskazuje. Jak wszystko dobrze pójdzie to dziś będę nim jeżdził. Dam znać co i jak. Co radziecie z miejsca profilaktycznie zrobić/wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!