Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeklęty mały żabojad nie odpalił


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio moja meganka mnie zawiodła <ok> . Posiadam megane coupe 1.6 16V 1999. Wiem, że jest pare takich postów ale żaden nie wygląda tak jak mój bo czytam forum 3 dzień

Ostatnio kobietka wpadła na pomysł, że wypijemy sobie winko wieczorem. Siadłem do meganki ujechałem z 500m i samochód nagle zgasł. Nie pomogły pieszczoty i prośby. Rozrusznik kręcił elegancko ale nie odpalał. Sprawdziłem bezpieczniki i są oki. Pompka paliwowa wydaje bzzz jak zawsze. Pomyślałem, że to rozrząd ale pasek nie pękł a do kolejnej wymiany zostało30 tyś km. Zadzwoniłem po szwagra i zcholowaliśmy megi.

Pojechałem na majówkę z ciężkim sercem i tam wpadłem na pomysł, że immobilajzer mi sie rozkodował. Wróciłem z Pienin odpalam drugim kluczykiem i megi daje znaki życia. Niestety jak po piątym zawale to wyglądało. Odpalałem samochód łapał 500-3000 obrotów i tak skakał a później gasł. Pobiegłem po druga parę kluczyków i tez odpaliłem nimi. W pewnym momencie wsiadłem do samochodu i zrobiłem z 4 rundki wokół bloku i samochód odżył. Normalnie chodzi, zbiera się jak zawsze i nawet odpala za każdym razem. Nie chcę nim jeździć bo napewno coś jest nie tak. Może ktoś miał coś takiego albo zna dobrego mechanika w Warszawie. Ja mieszkam na Pradze. Z góry dziękuje za pomoc :cry:

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziebice1
Zacznij moze od wymiany filtra paliwa, robota na 10 minut a koszt niewielki.

 

A gdzie jest ten filtr zlokalizowany?? Bo ja za diabła nie mogę go znależć :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniony. Powiem wam, że dzisiaj pojechałem nią do pracy i wszystko gra. Jak to mówią zakochani ludzie "Czas leczy rany" i moja megi ożyła. Aloe i tak muszę udać się na komputer do jakiegoś warsztatu. Dziwny traf, że nic nie robiłem z nią a ona odżyła. Myslałem żeby teraz na poczekaniu odpiąć klemę minusową na 24h i zrobić swojski reset komputera bo nie mam czasu jechać w tym tygodniu do warsztatu ale boje się że mogę wykasować w ten sposób jakieś błędy i po podłączeniu pod komputer czegoś mi nie wykaże.

Koledzy a nie znacie jakiegoś warsztatu przy grochowskiej. Bo kumpel tam kiedyś był z peugotem 306 s16 i mówił, że jego wózkiem zajeli się bardzo dobrze <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!