Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak płynnej jazdy przy zimnym silniku


dominikzw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jeśli napisałem od złą grupę z góry przepraszam i proszę o informacje w który dział należy to skierować.

Posiadam Megane I 1.4 16V Hatchback, posiadam ten samochód nie cały rok, przejechałem nim 23.000 km przebieg teraz ma 90.000 zl (rocznik 2001 r.) licznik nie kręcony - ale w tym problem.

Od jakiś 3-4 miesięcy zauważyłem że gdy silnik jest zupełnie zimny tzn. gdy samochód postoi całą noc albo w dzień dobre 4-5 godziny to gdy wsiądę mam dziwne efekty w czasie pierwszych 500 m. Gdy jadę na drugim biegu i nie ruszam kompletnie nogą na gazie (mam wciśnięte do polowy powiedzmy) to są momenty że samochód ma efekt szarpania, powiedzmy zabkowania. . Z zewnątrz tego nie widać ale w środku jest to odczuwalne, identyczna jest sytuacja gdy ruszam na jedynce lekko pod górkę.

Na początku myślałem że to wina że jest zimno i taki urok jest, w lutym miałem przegląd wymiena filtru powietrza, paliwa, oleju, olej silnika, świece, płyn hamulcowy. Do tej pory (a już jest ciepło) mam identyczne odczucia gdy rano wsiądę i jadę pierwsze 500 m przy prędkości 5-30 km/h, gdy silnik już się odrobinę rozgrzeje problem ten zanika.

 

Czego to może być wina???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swego doświadczenia mogę napisać że ten typ tak ma. Miałem 2 x Megane I 1.4 16V od nowości (najpierw kombi potem hatchback) i opisywane przez ciebie objawy występowały, ale tylko podczas pierwszego porannego uruchamiania silnika, potem było już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!