Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wsteczny nie wchodzi, Zamiast niego pierwszy bieg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zakładam temat bo wyszukiwarka nie wypluła problemu nawet podobnego. Niedawno kupiłem Megane I phI Kombi 1999 1.6 16V. Wszystko było ok, ale kilka dni później okazało się, że wsteczny bieg nie wchodzi. Zamiast niego jedynka. Czasami wbija się za pierwszym podejściem, a czasami i 10 minut nie mogę go wrzucić. Wybieram się do mechanika ale dopiero w styczniu. Może macie jakieś podejrzenia, jak to zrobić samemu i co może byś przyczyną i jak ją zlikwidować? Boję się sytuacji, że będę musiał szybko cofnąć na drodze a może mi się nie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kanału nic nie zrobisz.

Trzeba zobaczyć co tam się porobiło. Jedną z przyczyn może być rozwalona poduszka środkowa. Zwróć uwagę czy nie rzuca lewarkiem przy przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przyczyną plastik w kształcie widełek, który podnosi się żeby wbić wsteczny. wyjmij cały lewarek i zobacz jak to wygląda. Może coś się wyrobiło po prostu albo odłamało.

Troche rozbierania jest, ale to może być to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wygląda na oryginalną. Inaczej niż w mojej poprzedniej ale fabrycznie.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jedną z przyczyn może być rozwalona poduszka środkowa. Zwróć uwagę czy nie rzuca lewarkiem przy przyspieszaniu.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Sprawdzę, dzięki. Też podejrzewam poduszkę

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Może być przyczyną plastik w kształcie widełek, który podnosi się żeby wbić wsteczny. wyjmij cały lewarek i zobacz jak to wygląda. Może coś się wyrobiło po prostu albo odłamało.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Sprawdzałem, wygląda ok.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czasami bez problemu wbijam a czasami próbuję kilkanaście razy. Sprawdzę bo może to faktycznie poduszka i lekko przechyla skrzynię. Dzięki i jak tylko posprawdzam temat to napiszę co było.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy "dzyngiel" który podnosisz palcami przy wrzucaniu wstecznego ma odpowiedni skok.

Miałem analogiczna sytuacje kiedy to gałka była nie oryginalna i lekko się poluzowała opadając głębiej na drążek.

W efekcie czego delikatnie blokowało ten "dzyngiel" od wstecznego, dosłownie parę milimetrów. W ręku tego nie odczułem, a wsteczny nie wchodził.

Trochę się spociłem mając świadomość naprawy skrzyni, ale wszystko się dobrze skończyło , czego i Tobie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi7 Dzięki za zwrócenie uwagi. Zrozumiałem. Muszę jeszcze doczytać. Co do samego problemu. Wjechałem na kanał u mechanika. Okazało się że pęknięta sprężyna wodzika biegów spadła i blokowała wrzucenie biegu. Mechanik wyjął, biegi działają, czas 5 minut koszt 0 zł. Mam nadzieję, że jak ktoś będzie miał podobny problem to znajdzie tutaj odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!