Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"angielski " reflektor


Rekomendowane odpowiedzi

Man pytanie jak odróżnic reflektor "kontynentalny" od "anglika" oraz czy jest możliwa modyfikacja wiązki światła w reflektorze "angielskim" i przystosowanie go do ruchu prawostronnego. Zaraz powiem w czym problem w moim samochodzie podejrzewam że jest zamontowany prawy reflektor właśnie od anglika( światło w nim załamuje sie dokładnie przeciwnie niz w lewym (lewy jest OK). Na obu sa takie same daty produkcji , takie same naklejki z zewnątrz wyglądaja identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo, na reflektorze jest naklejka z kodem kreskowym i na niej są strzałki - na angielskim były chyba dwie ( jedna za drugą w tym samym kierunku ) a na europejskim jest jedna.

Przerobienie jest możliwe - trzeba wymienić odbłyśnik ( część w środku ), rozpołowić reflektor i wymienić na wersję europejską. Jak masz zbity, uszkodzony europejski to można próbować w innym przypadku nieopłacalne i kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej przystaw do lampy białą kartkę papieru lub podjedź blisko pod ścianę. W zależnośći jak wygląda wiązka odbita na kartce lub ścianie poznasz jaki to reflektor. Obie lampy muszą mieć jednakowe odbice. Światała asymetryczne dalej oświetlają pobocze niż środek jezdni tak więc:

 

___/ do ruchu prawostronnego,

 

___ do ruchu lewostronnego.

 

(odchylenie jest dużo mniejsze niż slash i backslah)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mam reflektor od anglika- z tym że właściwie po oznaczeniu to ciężko poznać najlepiej sprawdzić jak świeci nom ale to już po zamontowaniu. jak znajdę chwile to porównam ten mój prawy z innym prawym i napiszę dokładne różnice w oznakowaniu (podejrzewan że będą to subtelne różnice) i napiszę może przyda się kupującym używane reflektory. Na razie nie będę nic przy tym grzebał lewy jest "kontynentalny " wiec oba razem swiecą w coś co przypomina V. Trrchę gorzej oświetlone pobocze ale chyba nie oślwpiam kierowców z przeciwka bo nie zauważyłem "blindowania". Gprzej może być na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja natomiast na :

lewym (tym OK ) mam dwie w prawo

na prawym (tym świecącyn po angielski) dwie w lewo i jedną w prawo

jak gdzieś wyczytałem to strzałka na kloszu reflektora ma oznaczać grot w prawo do ruch lewostronnego, groty w obie strony <--> możliwośc przestawiania, brak oznaczenia w postaci strzałki reflrktor do ruchu prawostronnego - wszystko ładnie (nawet widziałem taka lampę ze strzałka do golfa MK III) ale teraz nie ma oznaczeń na kloszu (gładkie szkła) tylko z tyłu i niech ktoś mi teraz powie co i jak. Niby jak sa strzałki w obie strony (dwie w lewo i jedna w prawo- lub na odwtór zależy jak patrzeć) to powinna być możliwośc zmiany bo strzałki wydają się oznaczać- do ruch lewostronnego z możliwościa przestawienia. Ale jak to zrobić -tego nikt nie wie.

Homolegacja na obu reflektorach to E2 (francuska)

ozn. 04HCRPL2002A011a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I włąsnie ta druga strzałka jest myląca- przecież nie sposób pomylić lewy reflektor z prawym( a już na pewno nie w megance)- więc po co to oznaczenie.

Ale z oznaczeniem na reflektorach jest tak jak napisał domin_q - polecam wszystkim którzy są na kupnie uzywek i nie chca sie naciąć na "anglika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po pierwsze: kłaniam się wszystkim szczęśliwym posiadaczom Sceniców! Czytam Was od dawna, ale piszę pierwszy raz, bo uznałem, że mogę pomóc...

 

Pozwolę sobie odgrzać temat i dodać swoje trzy grosze, bo mam/miałem podobny problem. Kupiłem sobie samochodzik (model jest w moim opisie) i żyłem przez kilka miesięcy w błogiej nieświadomości, że mój prawy reflektor (od strony pasażera) jest "angielski". Olśnił mnie diagnosta na przeglądzie, który kazał mi wymienić reflektor, bo samochód świecił w ten sposób: __/ __ zamiast po europejsku: __/ __/.

 

Moje zaskoczenie było tym większe, że na nalepce obu reflektorów była homologacja francuska, tzn. E2. Teraz już wiem, że to nie wystarczy! Gdzieś wyczytałem, że na nalepce Valeo reflektory europejskie mają (oprócz strzałek) napisane:

DTD - pasażer,

GTD - kierowca,

a "angielskie":

DTG - pasażer

GTG - kierowca.

 

Ja mam GTD i DTG, czyli jeden dobry i jeden zły, i obydwa z homologacją E2! Na dowód zdjęcie dobrego:

 

dscn7133.jpg

 

i złego:

 

dscn7132.jpg

 

Można też rozróżnić reflektory po profilu odbłyśnika: na angielskim prążki są ułożone gęściej od lewej strony (patrząc z przodu auta), czyli tak jak na poniższym zdjęciu.

 

dscn7129n.jpg

 

P.S. Jeżeli administratorzy uznają, że piszę rzeczy oczywiste, to proszę usunąć posta bez upominania. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!