Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

antena skracanie


Rekomendowane odpowiedzi

a mianowice mam scenica II 03r z tylu jest antena.

Auto wyposażone w nawigacje.

Problem polegana tym ze jak che wyjechać z garazu to zawadza antena,

jakieś 5cm by mi ja pasowalo uciac czy jest to mozliwe??

ktos skracal ??

czy sa jakies efekty uboczne??

czy ma to wplyw na GPS radio ?

 

antena jest chyba z jakiegos plastiku i nawiniety majakis drut.

 

narazie mam wkręconą srube ale to nie fajnie wygląda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość a nteny jest dopasowana do częstotliwości (proporcjonalnie do długości fali) jej pracy tak więc jej skrócenie będzi wpływać na jakośc pracy urządzeń do niej podłączonych.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony niektóre nowsze samochody mają takie kikuty zamiast anteny, są one wielkości myszki komputerowej (nawet mniejsze) i pewnie też działają, dorzućcie sobie radia w komórkach itp. Moim zdanie rozejrzyj się za jakąś taką anteną zamienną. Jak wjeżdżam do garażu podziemnego to też czasem przyhaczę antenką o bramę ale nie sądzę, żeby to jej szkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii antena jest tak giętka że śmiało możesz wjeżdżać do garażu najwyżej się troszkę wygnie jak wyjedziesz z garażu wróci do pionu. Sądzę, że mniej jej szkodzi zginanie niż ewentualne jej skrócenie. Antena jest dopasowana do długości fali a skrócenie spowoduje jej rozstrojenie o ile na FM może być to niezauważalne to w przypadku GPS to może być już problematyczne. Jeśli antena ma też GSM to już w ogóle skrócenie odpada bo jest wykorzystywana również do nadawania w czasie rozmowy z telefonu komórkowego (o ile masz zestaw głośno mówiący ) wtedy może nawet dojść do spalenia się końcówki mocy w telefonie (nadajnik). Odnośnie zamiany na krótszą ok. pod warunkiem, że antena jest tylko do radia (FM) a z tego co piszesz to do GPS również więc wymiana bata odpada. A i jeszcze jedno jak zamontujesz krótszy bacik to na pewno odbiornik radia będzie odbierał z bliższej odległości sygnały z nadajnika radia niż przy dłuższej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odbiornik GPS znajduje się w podstawie anteny (najlepiej to widać w fabrycznych antenach z GPS w VW, ponadto dokładane anteny GPS mieszczą się w kostce wielkości pudełka zapałek). Proponuję Tobie kupić odpowiednio krótszy bat i wkręcić go zamiast twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AVE

Dokladnie antena GPS jest w podstawie - wiec skrocenie bat anie wplynie na GPS. Sam zreszta piszesz ze zamiast bacika masz srube i troszke gorzej lapie. A przecierz GPS dziala OK. Kup jakas tanioche (jakakolwiek byle by gwint pasowal) i skroc ja do potrzebnej dlugosci (szkoda ciac orginalna antene). Bedziesz mial krotki bat - ale w zamian gorszy odbior radia. O GPS sie nie martw (no hyba ze ci mlotek lub cos innego spadnie na podstawe. Raczej GSM anteny nie masz tam wbudowanej - ale... Dlatego jak pisalem wyzej - kup jakas tanioche i ta wlasnie tnij.

A ha, jesli masz nawiniety drucik na antenie to owa antena (chodzi mi o pret) jest tylko po to by na czym bylo nawinac ow drucik. wtedy wlasciwa antena jest w/w drucik. Jesli lubisz zabawy masarsko wedliniarskie <ok> mozesz skrucic pret a zwoje drucika nawinac gesciej. Wtedy antena nie zmieni swej dlugosci, a jedynie przestroi sie na inna czestotliwosc (tak dzialaja anteny helikalne) zreszta niektorzy w domu maja zamiast antey radio do karnisza lub czegokolwiek metalowego podpiete i tez gra.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!