Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwiek metaliczny podczas zrywniejsze


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy ruszam troch ostrzej, ale bez darcia laka (standartowo na skrzyzowaniach) to gdy puszczam sprzeglo slysze metaliczny dzwiek, taki jakby cos sie slizgalo, ale nie zauwazylem zeby slizgalo sie sprzeglo. Czasami zdarza sie tak podczas przejscia z 1 na 2. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo przy redukcji lub energicznym dodaniu gazu następuje taki stuk. Samochód jest u mechanika na poprawce, miał zlikwidować wyciek między skrzynią a silnikiem założył nowy zimering i znowu leciało. Miało sie ułożyć ale po przejechaniu 500 km wyciek nie zginął. Ma też zlokalizować te stuki. Oglądałem wydech i mam trochę luzu na tej plecionce, ma to sprawdzić ale wątpię żeby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tez byly takie objawy tz. stukanie z prawej strony przy dodawaniu i ujmowaniu gazu przy zimnym silniku.Wymienilem poduszke silnika w pazdziernku i bylo cicho przez trzy miesiace i stuki wrociły.Teraz ta sama poduszke wymienilem raz jeszcze (okazało sie ze ta wczesniej wymieniona była wadliwa) i stuki zniknely.Zobaczymy na jak długo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

trochę długo mnie tu nie było... ale mniejsza o większość :applause:.

U mnie winny był stabilizator drgań skrzyni biegów (ta wykręcona poduszka), okazało się, że mechanik u którego poprzedni właściciel ją "serwisował" (o ile można użyć takiego stwierdzenia co do jego poczynań <ok>)wstawił poduszkę od wersji 1.4, obie gumy były zerwane. Po wymianie wszystko OK - koszt poduszki niecałe 60 zł + 15 min roboty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witajcie,

Od pewnego czasu u mnie też występują podobne stuki, tzn tylko przy dodawaniu i puszczaniu gazu i tylko przy zimnym silniku, bo jak się zagrzeje to wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Moje pytanie brzmi: czy gdy padnie poduszka silnika to stuki słychać tylko na zimnym silniku obojętnie czy jest zimny czy ciepły zawsze tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa poduszka przy rozrządzie jest olejowa, jak padnie to robi się sztywna i dopiero po rozgrzaniu silnika nabiera dobrych właściwości tłumiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozrządzie? prawa czyli po stronie pasażera? ta poduszka od góry co widać ją jak się maskę otworzy? Pytam, bo akurat tą miałem tyle co wymienianą przy okazji wymiany rozrządu, a mechanik nic nie mówił że pozostałe bodajże dwie są do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pada ta przy rozrządzie (o której wspomniałeś) oraz ta przy skrzyni biegów. Jak padnie ta przy skrzyni to wtedy lewarek zmiany biegów buja się przód tył przy dodawaniu/odejmowaniu gazu. Jeżeli tą poduszkę przy rozrządzie miałeś wsadzoną z jakiegoś lipnego zamiennika to wcale nie musi być lepiej niż przed wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli można to podłącze się do tematu:)

 

Mam podobny problem. Opisując od początku do końca:

 

Po zakupie swojej Meganki po jakimś tygodniu usłyszałem od strony pasażera na przodzie dziwne "skrzypienie" (to określenie lepiej oddaje moje doznania słuchowe - prędzej jest to skrzypienie niż stukanie). Auto poszło do mechanika (oleje, rozrząd, jakieś łożysko, tylne hamulce, oczywiście gumy w przednim zawieszeniu bo coś tam skrzypiało - o kosztach nie wspominam :D ). Niestety owe "skrzypienie" nie ustąpiło. Co najdziwniejsze występuje ono tylko jak auto jest totalnie zimne (gdy stoi całą nockę, lub kilka godzin bez ruszania). Gdy auto się rozgrzeje skrzypienie ustaje (zanim trafiłem na forum wydawało mi się dziwne, aby mogła to być poduszka, ponieważ myślałem że skrzypiałaby ona tak samo na zimnym jak i na ciepłym silniku). Były podejrzenia że może CAT jest oberwany w środku, ale nic na to nie wskazuje, poza tym to nie te okolice.

 

Zapomniałbym dodać że skrzypi tylko podczas ruszania, zmiany biegów, lub puszczania gazu bez wciśnięcia sprzęgła. Nie dotyczy jazdy po dziurach itp.

 

Stąd moje pytanie do Was - czy możliwe że przyczyną tego skrzypienia jest właśnie ta poduszka olejowa od skrzyni biegów, która znajduje się przy rozrządzie? Jeśli macie jakieś inne rozsądne wyjaśnienie pochodzenia tego irytującego skrzypienia proszę o Wasze propozycje.

 

Jaki jest koszt zakupu takiej poduszki? No i możliwe koszty wymiany, czy jest z tym dużo dłubania (choć zdaję sobie sprawę, że to zależy od mechanika)?

Edytowane przez lukasz_wieleb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!