Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


august090

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to moj pierwszy post ale mam nadzieje ze nie ostatni

Wiec tak chce zmienic moje Clio 1,5 dci na scenic-a II po przejzeniu ogloszen w oko mi wpadl taki oto egzeplarz

 

http://www.allegro.pl/item361249797_scenic...or_idealny.html

 

i tu odrazu zaznaczam ze BIALY kolor mi sie podoba ( CLIO tez biale mam) chodz przewaznie biale to auta ktore sa flotowo - firmowe ale w tym egzeplarzu jest b. bardzo bogate wyposazenie

 

i chcalbym uslyszec opinie co o nim sadzicie jaka to moze byc wersja , co myslicie o przebiegu czy realny ,itd. a moze ktos z kolegow mieszka w poblizu tego autka i moze podjechac na wizje lokalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzony i serwisowany to zaczyna być już standardowy komplet.. - auto warte moim zdaniem warte, obejrzenia, przebieg wydaje sie być realny bo i zużycie w środku nieduże.

Napisze Ci to co sugeruje każdemu kupującemu - podjedź obejrzyj, przejedź sie i przy okazji na stacje diagnostyczną - kilka złoty a przynajmniej będziesz wiedział że nie kupujesz rozdeptanej żaby.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uciekaj od 1.5 dCi, jak Ci sie raz poszczęściło to nie licz na jeszcze raz. Naprawa tej aparatury paliwowej to mój zawód. Delphi zaprzestał produkcji i coraz trudniej o części a zamienniki są kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aparturze Delphi pompa wysokiego ciśnienia miała błąd kostrukcyjny (nigdy nie usunięty) produkowała opiłki, złuszczał się pierścień krzywkowy (nasze paliwo to przyspiesza). Opiłki te dostają się do wtryskiwaczy i znaczna część ich tam pozostaje ( wtryskiwacz namagnesowuje się) reszta wraca do baku. W samochodzie o znacznym przebiegu jak zajrzeć do baku to widać na dnie srebrny pył.

Pierwszym objawem kłopotów z wtryskiwaczami jest pojawienie się powietrza (piany) w przewodzie między pompą a filtrem paliwa, następny prosty sposób sprawdzenia wtryskiwaczy to jak silnik chodzi na wolnych obrotach zdejmować pojedynczo gumki (czarne) z nadmiarów, jak wrtysk jest uszkodzony to z tej rureczki wylatuje więcej paliwa, może się zdarzyć że nic nie leci - wtryskiwacz jest zablokowany. Na początek aby złapać doświadczenia sprawdzić na sprawnym i wadliwie pracującym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedajacy podal nr. VIN jutro jade do ASO sprawdzic , ponoc serwis byl do konca ...... jak bedzie ok to pojade zobaczyc czy nie byl klepano- malowany ;-)

 

traszka z forum CLIO wiem tyle ze problem wtryskow jest w wersjach 65 i 82 KM ponoc wersja 100KM ma calkiem inne wtryski i osprzet i tego problemu nie ma .... co i jak sprawdzic jeszcze podpowiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak , bylem w ASO i sprawa przedstawia sie tak ostatni wpis 02.2006 przy przebiegu 138tys. km ( auto mialo 18 mies. ) na dzien dzisiejszy ma 128 tys. km , potwierdzone ksiazka serwisowa sprzedajacy twierdzil ze serwis byl do konca ........ poprostu brak slow

smiem przypuszczac ze moze miec przebieg ok 250 tys. , ale dla mnie najgorsze jest brak histori tego autka od ostatniej wizyty w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie dziwić, jak laik ma do wyboru auto 150tys a 250tys to wiadomo którego wybierze, a to nakręca rynek zbijania liczników. Wniosek zawsze ten sam - auto przed kupnem sprawdzić trzeba.

pzdr

Na spokojnie szukaj następnego, teraz będzie ich coraz więcej <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!