Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Informację na temat silnik 1,6 75 KM


robson25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

ja mam z boku na listwie napisane 1,6. powiem szczerze że juz sam nie wiem ile ma koni moje auto bo tutaj ktos napisal ze silniki z 75KM wychodzily do 97r a ja posiadam auto z 98r. W wiekszosci kisiążek nie ma wzmianki o silniku z 75KM. Jak sprawdzałem gdzies necie to silnik 90KM ma pojemność 1598ccm i ja taka własnie mam. Wiec moze ktos mnie oswieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 75 konne były sprzedawane równolegle z silnikami o mocy 90 km. Po prostu w niektórych krajach np. Niemczech płaci się podatek nie od pojemności, lecz od mocy, stąd pomysł sprzedaży odchudzonej wersji silnika 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

kolego pawelb5913 nie wprowadzaj zamętu, bo podajesz błędne informacje. Temat tych silników i ich oznaczeń jest już przewałkowany na forum, na poprzedniej stronie tego tematu jest nawet tabelka z oznaczeniami, a Wy nadal swoje.

 

702 to 90 km a 720 to ten slabszy? Moze ktos potwierdzic na 1000% ?

przeczytaj pierwsza stronę tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyssałem tych danych z palca. Mam na tabliczce na silniku oznaczenie K7M 7/02 a w dowodzie moc 55kw więc nie wiem czego się trzymać. Chyba że w papierach mam 55kw a któryś z poprzednich właścicieli wymienił silnik nie zmieniając w dokumentach ale wątpie w to

 

Dodano: 16 mar 2012 - 19:27

Z tego co widzę w tej tabelce z pierwszej strony tego tematu tu wszystkie silniki 1,6 mają moc 66kw a przecież 1,6 były 55kw i 66kw. Może ktoś to wyjaśnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na tabliczce k7M 702 to masz 90KM, a w dowodzie mogą wpisać cokolwiek i nikt na to nic nie poradzi. U siebie mam wpisaną moc, która w przeliczeniu daje 98KM< a takiej mocy nie było w moim silniku. W poprzednim aucie (Transit) miałem wpisane wywrotka, mimo, że to był zwykły blaszany furgon.

W tabliczce są podstawowe dane, ale są też wyjątki, o których również jest już napisane na pierwszej stronie, że były silniki o tej samej pojemności, ale mniejszej mocy, bo np. w Niemczech ubezpieczenie płaci się od mocy, a nie pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem od miesiąca posiadaczem megane century (chyba RT) z 1998 roku sprowadzona z niemiec. Na niemieckich papierach jest 55KW czyli 75KM. Na silniku oznaczenia 7/20. Najlepsze jest to że gdy brałem ubezpieczenie na niego to zapłaciłem wiekszą stawkę niz za 90KM. Jak to sie ma do niemców?:lol: To raczej potwierdza że takie silniki są podobno tylko z oznaczeniem 7/20. A namacalny dowód bedzie jak w końcu ktoś pojedzie na hamownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a czy 75KM i 90KM mają takie same kolektory wydechowe ??? Moja megi 1.6 75KM idzie na złom chciałbym wyciągnąć w miare dużo części które będą pasować do 1.6 90KM może ktoś podpowiedzieć które droższe części będą pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!