Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane? kupic czy nie kupic??? Pomocy


adi715

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Przymierzam sie do kupna swojego 1 samochodu i zastanawiam sie nad megane I tak z koło 97 roku. Np. cos takiego:

 

http://allegro.pl/item359642018_renault_megane_okazja_.html

 

http://allegro.pl/item362154455_renault_me...na_okazja_.html

 

 

Nie znam sie za bardzo na samochodach a jak pytam znajomych to mówią mi zeby szukac niemca lub japończyka. I dlatego mam pytanie do was czy taki reno megane to dobry wybór? Nie koniecznie którys z tych dwóch co dalem linki tylko tak ogulnie pytam.

Jakos one sie czesciej psuja niz normalnie czy odwrotnie? I jak tam cenowo z czesciami?

Prosze o każda wasza opinnie na temat tej marki, tego samochodu. Bede bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, ja mam swoja meganke od dwoch lat i do tej pory robilem tylko hamulce z przodu i tyl amortyzatory. Ceny rożnie sie przedstawiają amorki na tyl KYB 170 zl za jeden, klocki na przód 110 zł Lucasa, z kosztami nie jest jeszcze tak strasznie, bo mi też mówili że jak kupowac to tylko niemca albo japończyka, ja wybrałem renault i jestem z niego bardzo zadowolony, no może poza słabym wyciszeniem, ale takiego komfortu to nie wszędzie spotkasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie takie. Do 9000tyś jak szukasz auta młodego to Renaulta mogę śmiało polecić. Za 9000tyś to przedstawiciela niemców (Golfa) kupisz jakieś 4-5lat starszego i ciężko znaleźć coś zadbanego. Jak już znajdziesz to będzie goła wersja bez żadnego wyposażenia. Sam miałem japończyka (Mazdę 121Zq) przed Megane i Renault wygrywa to porównanie bez żadnej wątpliwości. Nie sugeruj się że ktoś Ci powie że francuz ma drogie części i często się psuje bo to nie prawda. Ceny części na dzisiejsze czasy są podobne ze względu na otwarte rynki handlowe i nie ma jakiś strasznych różnic. Mnie ta okrzyknięta bezawaryjna niemiecka motoryzacja aż odpycha bo wiem że to jest bajka wymyślona za czasów PRL gdzie każdy chciał mieć coś od zachodnich sąsiadów. Jeżeli zadbasz o auto to będzie całkowicie bezawaryjne. Ostatnio gadałem z właścicielem golfa IV gdzie strasznie narzekał na psujące się zawieszenie(ciągle wymienia amortyzatory i jakieś gumy) tak więc wiedz że każde auto się psuje tylko zależy jak trafisz przy kupnie. Jak się nie napalisz na pierwsze i spokojnie poszukasz to nie będziesz chciał francuza zamienić na żadne inne auto a jak wsiądziesz do niemca to powiesz jak tu można siedzieć a jak do starszego Japończyka to zamiast ładnej deski rozdzielczej zobaczysz jakieś lipnej jakości czarne pudełko. Ja polecam francuskie auta. A Ci co chcą mieć VW to droga wolna tylko wiem że z czasem i tak na nim zęby zjedzą. Japończyki to jednorazówki więc szukaj tylko sprawdzonych ale w tych rocznikach w tej cenie to ciężko będzie. Popatrz na ceny wahaczy do mitsubishi (to są drogie części bo jeden 1500zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi715, też szukałem japończyka a już wiem że następne auto to też będzie francuzik. Jest tak jak pisze kolega lepper_pl, każde auto sie psuje a za takie pieniądze możesz kupić ładną megi.

Co do autek które wkleiłeś to:

1 link - auto trzeba by było dokładnie obejrzeć, dokładny przegląd sprawdzić co w spalinach i w jakim stanie zawieszenie.

2 link - poprosić pana o VIN i sprawdzić jaki przebieg miało na ostatnim przeglądzie bo te 110kkm nie wyglada na orginalny przebieg <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 autko to żenuła, o silnik balbym sie najbardziej, jaki to ma przebieg!, a pewnie i tak cosfniety, uszczelka pod glowica pewnie to bedzie 1 bolaczka wlasciciela tego autka po zakupie, potem dojda zapewnie inne. Z tego co widze na zdjeciach kierownica jak nowa.

Skoro to taka okazja to czemu gosc nie chce wyciagnac np. tysiaka wiecej? <ok>

Lakier byl w regeneracji bo pewnie autko dachowalo ze 3 razy :(

Nie ma foty wnetrza silnika, zdjecia z komorki w kiepskiej rozdzielczosci, nie mozna na zdjeciach nic ocenic! Poza tym kierownica wyglada jak nowa! :)

 

2 autko to wersja 1.6 ale chyba 75 KM? nie polecam :)

 

W ogole to takie autko trzeba na kanale poogladac jak wyglada, czy nie rdzewieje, czy przypadkiem nie jest tak, ze zespawane z 2ch, poza tym rdza i silnik, jego stan, poduszki pod silnikiem jak wyglada sprzynia biegow i co ze sprzeglem? Przy 230kkm przebiegu jezeli nie bylo robione to to kolejna rzecz do roboty, jak dodasz do tego autka (jego ceny) okolo 2000 tys. na naprawy, ktore w nim wykonasz to Ci wyjdzie z 9000,- za takie autko, lepiej juz kupic sobie rocznik 96/97 z przebiegiem okolo 160 tys. (ja mam 171 i autko jest super eleganckie pod wzgledem kultury pracy) i miec spokoj wzgledny.

 

Ogolnie odradzam obydwa "auta" - te egzemplarze :)

 

[ Dodano: 2008-05-14, 19:06 ]

A cos takiego moze Cie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konkretne autko zostalo chyba oddane w rozliczeniu do ASO Bamarko (vide -> bamarko.pl) w Bytomiu (wiec tam mozna sprawdzic jego historie) a widze, ze sprzedaje je gosciu, ktory tam pracuje, ale jego ojciec ma firme i sprzedaja autka oddane w rozliczeniu tez. Widze, ze idzie teraz za chyba 400,- wiecej niz mozna bylo w Bamarko je kupic (ale dokladnie nie pamietam).

Ten gosc sprzedaje autka w dobrym stanie (z tego co wiem) od kilkunastu lat, zawsze wypucowane na zewnatrz i w srodku.

 

Ogolnie chodzilo mi bardziej o to, ze autka w takim stanie, z taka dokumentacja, przebiegiem warto szukac, nie "naganiam" nikogo do kupowania u tego goscia (jest mi to obojetne) czy tego konkretnego autka, po prostu dzieje sie wiedza bo znam te rejony i wiem co i jak <ok> Tak sie zdarzylo przez przypadek :(

 

Samo ogladanie ofertki nie wystarczy ale jak widac odpowiedni przesiew ofert duzo daje, po prostu szkoda czasu na ogladanie gratow i napalanie sie na "okazje" lub "wyprz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wielkie dzieki za odpowiedzi.

Wiem ze kazdy samochód sie psuje ale podobno niektóre szybciej niektóre wolniej <ok> hehe Ale to pewnie zalezy od zadbania samochodu, jak sie dba i to napewno troche posłuzy.

Dzis 2 osoby odradzały mi marke renault a np. polecały Honde Civic które tez mi sie podobaja. Ale to ile ludzi tyle opinni pewnie jest :(

 

SoundWave no ciekawy ten samochodzik ale silnik 1,4 to chyba ma 75 koni, jako ze to bedzie moj 1 samochód i jeszcze tak dobrze nie umiem jezdzic to nie musi miec 150 czy 200 ogierów pod maska ale 90 koni przy silniki 1.6 to raczej lepiej by mi pasowało :) I nie wiem czy dobrze robie ale raczej bym szukał z wawy i okolic zeby nie musiec po nie jechac pół polski

 

A co sądzicie o tych?

http://otomoto.pl/renault-megane-C4738885.html

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C5113452.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi715 nie ulega wątpliwości, że czy pierwsze czy drugie autko i tak pasowałoby dokładniej jeszcze obejrzeć...

Chociaż obydwie ładnie opisane i serwisowane w ASO to w książeczce raczej powinna być dokładnie spisana "historia autka"

z tych dwóch linków, które podałeś wydaje mi się, że ta druga jest fajniejsza...

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No staram sie <ok> hehe

 

I narazie tak przeglądam ogłoszenia i szukam takich ciekawszych jak juz bede miał jakis kupowac to trzeba bedzie poszukac kogos kto sie zna i z nim jechac obejzec bo ja to sie nie znam za dobrze. To mówicie ze ten drugi jest godny uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!