Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SCENIC 2001 1.9 DCI odpalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpalaniem SCENIC-a 1,9 dci , to znaczy robi mi takie numery wyjadę z garażu bez problemu gaszę samochód to kręci a odpalić nie chcę ,kontrolka od immobilajzera gaśnie , gdy poruszam wszystkimi wajchami czasami odpali , kupiłem nowy akumulator i też wycioł mi taki numer nie odpalił po poruszaniu wszystkimi dostępnymi wajchami odpalił co mu nie pasuje proszę o rady pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dalej mam problem z odpalaniem wymieniłem czujnik położenia wału , odpalił a 10 minut pużniej już nie może to coś z układem paliwowym proszę o rady.

Proszę przeczytać jeszcze raz to co zostało napisane, przed wysłaniem. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam szanownych obywateli. pelgrzym1965 w związku z trudnym odpalaniem Twojej kataryny mam następujace pytanie: czy ikona świec żarowych i ikona silnika zapala się po przekręceniu kluczyka w stacyjce <czerwona> Ja w mojej bryczce (1.9dci) mam podobny problem z odpaleniem, z tym że w moim przypadku po przekręceniu stacyjki w/w ikony się nie świecą, muszę kilkakrotnie przekręcać kluczykiem w stacyjce żeby się kontrolki zaświeciły i silniczek mógł odpalić. Po przemyśleniach wyłonił sie wniosek, iż problem tkwi gdzieś w układzie elektrycznym sterowania zapłonem, a nie przepaleniem świec żarowych ,słabym akuku czy imo. Jako, że z elektryką i elektroniką u mnie nie najlepiej, a chęć posiadania sprawnego pojazdu wzieła górę podniosłem maskę pojazdu, zdjołem pokrywę przekaźników i bezpieczników i zaczołem każdm elementem poruszać i oto niespodzianka zaczeło działać. Pojawiło się pytanie, które kieruje do obywateli bardziej rozeznanych w dziedzinie elektro-elektronicznej: Który przekaźnik i bezpiecznik odpowiada za układ zapłonowy i świec żarowych ;) Chciałbym się tym elementom przyjżeć , ewentualnie poprawić styki lub wymienić na nowe ,a przyokazji poznać trochę pojazd i może zaoszczędzić na wizycie w serwisie.

Serdecznie pozdrawiam użytkowników RENÓWEK i forum. Życzę powodzenia i rychłej poprawy pogody.Michał#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!