Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję zdjąć lampę tylną, tę część, która jest na klapie bagażnika. Okręcam 2 śruby (jak w instrukcji)dołem łatwo puszcza, a trzyma mocno w górnej części, tej bliżej szyby. Oczywiście śruba wykręcona. Czy trzeba mocno szarpać za szary plastik na boku aby się wysunęła?. Dość mocno ciągnąłem ale nic z tego. Czy to normalne,że tak mocno zatrzask trzyma? Proszę o podpowiedź jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 maja również robiłem to samo. Wygląda to tak: od strony spodu klapy demontujesz klapkę z platiku - to wiesz. Odkręcasz śrubkę, która jest widoczna. Następnie z boku klapy odkręcasz następną. I masz już wszystko odkręcone. Teraz musisz lampę po prostu szarpnąć aby wyciągnąć. Szarpnij w stronę tyłu auta. U mnie poszło jakoś bez większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czyniłem, z tym,że pociągnięcie nie pomogło, a lampa pękła (prawdopodobnie była już nadwerężona). Na szczęście i tak zapewne bym kupował nową, bo przepuszczała wodę. Dlatego ją wyciągałem aby z tym przeciekaniem spróbować się uporać. Wiem jak ona wygląda od wewnątrz, pooglądałem zdjęcia, jest nawet filmik francuski, gdzie niedokładnie widać ale jedno jest pewne,że mechanik to na siłę wyciąga. Niemniej na razie skleiłem,zostawiłem, aż nową będę wkładać, zapewne jutro. Wtedy mogę te starą nawet połamać. Ale dodam,że wkurzają mnie takie nowomodne "rozwiązania konstrukcyjne", gdzie z byle czym jest kłopot. Przecież do wymiany żarówki też trzeba to zdjąć, to jest idiotyzm. Zimą, na mrozie, to zapewne jeszcze bardziej niewygodne niż teraz. No ale bywa jeszcze gorzej (np. podobno modus, przednie lampy itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej aby ze wszystkim jechać do serwisu. Tak by chciał producent.

A swoją drogą, to bardzo mocno musiała Ci siedzieć ta lampa skoro aż pękła przy wyciąganiu. U mnie też musiałem trochę mocniej szarpnąć ale jakoś wyszła. Na pewno na mrozie nie chciał bym tego robić bo wtedy to plastiki pękają dużo szybciej.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ta lampa pękła po niezbyt silnym szarpnięciu (wymieniałem żarówkę). Lampę skleiłem, lekko paruje tylko po wizycie na myjni. Rozwiązanie mocowania jest delikatnie mówiąc skopane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać po ofertach używanych lamp. Bardzo dużo jest mniej lub bardziej uszkodzonych. Zdecydowałem się na zakup nowej, bo nie chcę znowu oglądać wody i pary pod kloszem. Na dodatek brak zamienników, jedynie oryginalne Valeo, a wiadomo to drożyzna. Istnieje teoretycznie jakiś Klokkreholm ale i tak nikt go nie ma. A jeśli chodzi o serwis, to czułbym się jak głupek jadąc do serwisu zmienić żarówkę albo np. filtr powietrza ale może i tak to się kiedyś skończyć przy tej solidności wyrobów i "prostocie" konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!