Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kodowanie/dodawanie nowej karty Megane/Scenic II


Rekomendowane odpowiedzi

Temat wydzielony z innego.

Uznałem, że warto to zrobić skoro można to wykonać MaxiEcu.

P_r_z_e_m_o

 

 

Mam pytanie do użytkowników maxiecu, czy ktoś próbował praktycznie dopisać dodatkową kartę do megane II 1.4 PH1 2003r? Podobno oprogramowanie od pewnej aktualizacji to umożliwia, ale to tylko teoria. Jeśli ktoś miał okazję tym sprzętem tego dokonać, niech wypowie się w tej kwestii.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w megane,

ja dopisywałem nową kartę w grand scenicu II 2005.

Czas to kilka min,

maxiecu + mpm-com.

Potrzebna czysta - nowa karta i stara

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Piotr_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_21 dziękuje za odpowiedz odnośnie dopisywania dodatkowych kart. Mam jeszcze pytanie odnośnie całej procedury, ponieważ w przypadku clip-a potrzebne są kody, a jak wygląda to w przypadku maxiecu ? I jeszcze jedna sprawa czy interfejs mpm-com + ddt2000 daje więcej możliwości niż zwykły kabel kkl, czyli czy będzie komunikacja po can-ie, która wymagana jest w przypadku meganeII ph I, czy niestety pozostają tylko dedykowane kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grand scenicu II ph 1 maxiecu odczytał kody sam :)

Jedyne co miałem to Maxiecu renault + MPMCOM i czystą nową kartę.

Z tego co czytałem to ddt2000 i kkl nadają się bardziej do Scenica I

Nie wiem może ktoś bardziej obeznany się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxiEcu radzi sobie z kartami do SC II/M II ale tylko PH1. Z PH2 nie wyciaga pinu. Trzeba mu podać go samemu, a tego nie ma skąd wziąć.

To czy to jest zwykła karta czy HF nie robi różnicy. Procedura jest ta sama.

 

Karty czyste HF mam ja jak by co. Pamiętajcie że używanej HF nie da się dopisać ani żadną metodą wyczyścić. Wymiana transpondera niczego nie wnosi w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_21 pytanie odnośnie karty- czy kupowałeś gotową kartę "wyczyszczoną" czy może transponder + lutowani w jakiejś sprawnej używce. I jeszcze jedno maxiecu + mpm-com w wersji dla renault (cena 450zł) czy to jest wersja full dla tej marki, czy może jest okrojona w stosunku do wersji full dla wszystkich Marek (1350zł).Dzięki za konkretne odpowiedzi, ponieważ chcę "zainwestować" w ten sprzęt diagnostyczny i mieć możliwość dodania dodatkowej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie dostałeś czystą kartę z HF

Nie kupowałem (wiem, ze ciężko dostać), na razie pytam czy jest sens w ogóle jej szukać, jeżeli samemu nie da się tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi-cha-el

Kupiłem nową kartę na znanym portalu aukcyjnym - chińszczyzna ale w znośnej jakości i niewiele droższa niż u przyjaciół z Chin :)

Maxiecu + mpm-com w wersji dla renault (cena 450zł) to jest wersja full dla tej marki + OBD2 dla reszty - sam taką kupiłem

Na razie dopisałem kartę, zmieniłem język licznika i skasowałem błąd hamulca :)

 

mireczek01

Ja też nie znalazłem z HF a potrzebowałem 2 to kupiłem zwykłą

Z tego co wyczytałem to nie powinno być problemu z dopisaniem nowej karty z HF warunek jest 1 powinieneś mieć nową kartę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pany man problem i to wielki karta nie zapala samochodu, ale autopilot tak. Czy da się zakodowane kartę clipem żadnej karty?

 

Dodano: 07 cze 2017 - 22:03

Winna byla cewka, pękł zwój i po wymianie wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Czy jest możliwe kodować karty renault scenic ii w programie maxiecu lub sdprog? jeśli tak, to jaki interface używać? Dzięki kolegom z góry. 

Przeniosłem tam gdzie już jest o tym pisane - proszę używać wyszukiwarki przed napisaniem posta - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!